DriveReady SeekComplete Error

Kezdőlap Fórumok Kernel DriveReady SeekComplete Error

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 41
  • Szerző
    Bejegyzés

milfer
    Felhasználó
    uzsolt wrote:
    Miért gondoltad, hogy menni fog? A sebesség attól nem változik, hogy a kábel melyik részére dugod, a kábel ugyanaz marad. Szóval akkor mégegyszer:

uzsolt wrote:
    Azért én annyit kipróbálnék, hogy a 80 és a 40 eres kábelt felcserélném

NEM, és NEM, és NEM.  😀

Figyelj ide.
    Ezen a gépen van egy XP, egy Debian Lenny, egy Ubuntu 8.04, egy Mandriva 2008, és egy Gentoo 2.6.25 és (2.6.26) kernellel.
    A 2.6.26-os kernel kivételével az összes alatt működik. Akkor mi baja lehet a kábelnek ?

Én nem a sebesség miatt cseréltem meg az írót olvasót, hanem azért, hogy hátha egy ér törött azon a szakaszon ahol a csak olvasó van.
    De ha már sebesség. Ez az olvasó olyan öreg, hogy még 20 eres kábelen is tudná a maga dolgát.  😀

milfer
    Felhasználó
    uzsolt wrote:
    Miért gondoltad, hogy menni fog? A sebesség attól nem változik, hogy a kábel melyik részére dugod, a kábel ugyanaz marad. Szóval akkor mégegyszer:

uzsolt wrote:

NEM, és NEM, és NEM.  😀

Figyelj ide.
    Ezen a gépen van egy XP, egy Debian Lenny, egy Ubuntu 8.04, egy Mandriva 2008, és egy Gentoo 2.6.25 és (2.6.26) kernellel.
    A 2.6.26-os kernel kivételével az összes alatt működik. Akkor mi baja lehet a kábelnek ?

Én nem a sebesség miatt cseréltem meg az írót olvasót, hanem azért, hogy hátha egy ér törött azon a szakaszon ahol a csak olvasó van.
    De ha már sebesség. Ez az olvasó olyan öreg, hogy még 20 eres kábelen is tudná a maga dolgát.  😀

uzsolt
    Felhasználó

uzsolt wrote:

uzsolt
    Felhasználó

uzsolt wrote:

milfer
    Felhasználó

Megcseréltem írót, olvasót. A hiba maradt ua.

Elmegyek veszek fehér festéket és lefestem a KÉK 16* TDK DVD-R lemezeket és ha utána sem olvassa be rendesen akkor veszek 80 eres kábelt. Mert most evvel a cserével lehet, hogy eltört.   😀

Na komolyra fordítva a szót. Nem kisérletezek tovább. Marad a 2.6.25 kernel.

milfer
    Felhasználó

Megcseréltem írót, olvasót. A hiba maradt ua.

Elmegyek veszek fehér festéket és lefestem a KÉK 16* TDK DVD-R lemezeket és ha utána sem olvassa be rendesen akkor veszek 80 eres kábelt. Mert most evvel a cserével lehet, hogy eltört.   😀

Na komolyra fordítva a szót. Nem kisérletezek tovább. Marad a 2.6.25 kernel.

kisbetu
    Felhasználó

Ugyan már!

Mindkét kábelt 40 eresre kell cserélni, mert akkor mindegyik eszköz lassabban fog működni, kevesebbet fogyaszt, védi a fákat.

Persze ma attól még lesznek zivatarok.

kisbetu
    Felhasználó

Ugyan már!

Mindkét kábelt 40 eresre kell cserélni, mert akkor mindegyik eszköz lassabban fog működni, kevesebbet fogyaszt, védi a fákat.

Persze ma attól még lesznek zivatarok.

uzsolt
    Felhasználó
    milfer wrote:
    Akkor miért cseréljem le a cédést 80 eresre.

Talán azért, mert akkor esetleg nem lesz hiba? Azért én annyit kipróbálnék, hogy a 80 és a 40 eres kábelt felcserélném, ha már egy okos ember és gabaman egyazon véleményen van 😉

uzsolt
    Felhasználó
    milfer wrote:
    Akkor miért cseréljem le a cédést 80 eresre.

Talán azért, mert akkor esetleg nem lesz hiba? Azért én annyit kipróbálnék, hogy a 80 és a 40 eres kábelt felcserélném, ha már egy okos ember és gabaman egyazon véleményen van 😉

milfer
    Felhasználó
    uzsolt wrote:
    Mi lenne, ha beruháznál egy új kábelre? Tegnap nyugodtan vehettél volna egyet, párszáz forintnál nem hiszem, hogy többe kerül.

Mert én egy ilyen makacs önfejű skót vagyok.  😀

1. Ugyanazon a kábelen lóg még egy DVD író is ami jó.
    2. Mint írtam csak a kék 16*-os TDK DVD-R nél van hiba.
    3. Két kábel volt az alaplaphoz. 1 db. 80 eres HDD felirattal. 1. db 40 eres CD-ROM felirattal. Akkor miért cseréljem le a cédést 80 eresre.

Még annyit kipróbálok, hogy megcserélem az írót és az olvasót.
    Mindjárt jövök az eredménnyel.

milfer
    Felhasználó
    uzsolt wrote:
    Mi lenne, ha beruháznál egy új kábelre? Tegnap nyugodtan vehettél volna egyet, párszáz forintnál nem hiszem, hogy többe kerül.

Mert én egy ilyen makacs önfejű skót vagyok.  😀

1. Ugyanazon a kábelen lóg még egy DVD író is ami jó.
    2. Mint írtam csak a kék 16*-os TDK DVD-R nél van hiba.
    3. Két kábel volt az alaplaphoz. 1 db. 80 eres HDD felirattal. 1. db 40 eres CD-ROM felirattal. Akkor miért cseréljem le a cédést 80 eresre.

Még annyit kipróbálok, hogy megcserélem az írót és az olvasót.
    Mindjárt jövök az eredménnyel.

uzsolt
    Felhasználó

uzsolt
    Felhasználó

milfer
    Felhasználó
    gabaman wrote:
    “ide1: BM-DMA at 0xf008-0xf00f, BIOS settings: hdc:DMA, hdd:DMA”

Ez a hiba forrása. Az új kernelnél nem választottad ki az alaplapodon levő IDE meghajtót, emiatt nem kapnak az IDE vezérlők PCI DMA-t (BM-DMA), és nem jól működik emiatt az UDMA (mivel a klasszikus IDE meghajtónál lassú a DMA).

Ez azért nem ilyen egyszerű. Ha nincs alaplapi IDE vezérlő akkor “unable to mount root fs” mivel ua. IDE vezérlőről bootolok.
    Csináltam 4-5 fordítást különféle beállításokkal (IDE, ATA, SATA), de nem lett jó.
    Mindegy marad a 2.6.25.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 41
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.