Huawei modem UHU alatt

Kezdőlap Fórumok Kernel Huawei modem UHU alatt

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 141
  • Szerző
    Bejegyzés

csaba
    Felhasználó

Üdv Mindenkinek!
      Mint kezdő LINUX felhasználó érdeklődnék,hogyan lehetne a fenti modemet UHU alá telepíteni.Olvastam a fórumban is több verziót,de nem UHU alá lett írva.Ill.a Vodafone honlapján is lehet találni néhány drivert,de azok sem UHU alá lettek írva,nem működnek.Feltelepítettem a 2008-as verziót,ettől függetlenül nagyon jónak tartom.Ha valaki tudna konkrétan ebben segíteni,megköszönöm!!!!!

lapatyo
    Felhasználó

Ja, most is kint vagyok a műhelyben, de itt is win2000-ről használom.

lapatyo
    Felhasználó

Ja, most is kint vagyok a műhelyben, de itt is win2000-ről használom.

lapatyo
    Felhasználó

Igaz, nem ismerem az UHU1.2-t, de ha látja modemként, nem lehetne egy egyszerű betárcsázást csinálni KPPP-vel? Én is szenvedtem sokat vele, de csak akkor ment nekem is UHU2.1 alatt, ha adtam külön tápot a modemnek.Mint láttam, ő is azt mondta, akkor dől össze az UHU, amikor tárcsázik.Mint elektromos végzettségű, én a tápra gondoltam, hogy megrántja az 5V-ot és azért fagy le. Igazam is lett, azóta külön táppal simán megy.Pl. a műhelygépen nincs ilyen gondom, itt megy nélküle is.Nem az a fontos, mekkora a tápegység teljesítménye, hanem hogy bírja a dinamikus terhelést.

lapatyo
    Felhasználó

Igaz, nem ismerem az UHU1.2-t, de ha látja modemként, nem lehetne egy egyszerű betárcsázást csinálni KPPP-vel? Én is szenvedtem sokat vele, de csak akkor ment nekem is UHU2.1 alatt, ha adtam külön tápot a modemnek.Mint láttam, ő is azt mondta, akkor dől össze az UHU, amikor tárcsázik.Mint elektromos végzettségű, én a tápra gondoltam, hogy megrántja az 5V-ot és azért fagy le. Igazam is lett, azóta külön táppal simán megy.Pl. a műhelygépen nincs ilyen gondom, itt megy nélküle is.Nem az a fontos, mekkora a tápegység teljesítménye, hanem hogy bírja a dinamikus terhelést.

admin
    Adminisztrátor
    UHU-1.2 wrote:
    Szerintem csupán annyi a problémád, hogy továbbra sem érted a bajom.

Tényleg nem! Végre elmagyaráznád? Talán segíteni is tudunk…

UHU-1.2 wrote:
    De mindegy is, kár erőltetni, a nagy 3G tudásoddal meg nem hencegnék, miután nagy Linux betyár vagy, megnéznélek mit bénáznál össze Win Vista alatt egy software nélküli Huawei modemmel 😉 [amit egyébként én 20 perc alatt megoldottam] –>

Ellentétben veled, én nem vagyok rászorulva a Vista használatára, vagy bármilyen más rendszer buherálására, annyira nem, hogy Vista-t még csak nem is láttam és nem is érdekel.

UHU-1.2 wrote:
    csak mint elmondtam már nem 1×, Linuxhoz nem értek (még). Igaz szerintem a rendszer kissé túlbonyolított, lehetne mit egyszerűsíteni rajta..  8)

Én meg a Vista-hoz. Csak az a különbség, hogy én nem is akarok, mert nincs rá szükségem. De tudod mit, még csak XP közelében sem voltam ~8 éve 😀 De, ha kellene, a magamévá tenném a szükséges dokumentációt, információt és soha nem csinálnék hülyét magamból egy fórumon se máshol és nem hagynám, hogy más csinálja meg helyettem…

Ui: A Chello netre azért nem mondtam semmit, mivel nem ismerem a szolgáltatást. Ha ez egy ip hálózat alapú szolgáltatás akkor pont úgy megy mint az áhított Windows-ban. Hálózat, DNS esetleg proxy beállítás és már megy is.

admin
    Adminisztrátor
    UHU-1.2 wrote:

Tényleg nem! Végre elmagyaráznád? Talán segíteni is tudunk…

UHU-1.2 wrote:
    De mindegy is, kár erőltetni, a nagy 3G tudásoddal meg nem hencegnék, miután nagy Linux betyár vagy, megnéznélek mit bénáznál össze Win Vista alatt egy software nélküli Huawei modemmel 😉 [amit egyébként én 20 perc alatt megoldottam] –>

Ellentétben veled, én nem vagyok rászorulva a Vista használatára, vagy bármilyen más rendszer buherálására, annyira nem, hogy Vista-t még csak nem is láttam és nem is érdekel.

UHU-1.2 wrote:
    csak mint elmondtam már nem 1×, Linuxhoz nem értek (még). Igaz szerintem a rendszer kissé túlbonyolított, lehetne mit egyszerűsíteni rajta..  8)

Én meg a Vista-hoz. Csak az a különbség, hogy én nem is akarok, mert nincs rá szükségem. De tudod mit, még csak XP közelében sem voltam ~8 éve 😀 De, ha kellene, a magamévá tenném a szükséges dokumentációt, információt és soha nem csinálnék hülyét magamból egy fórumon se máshol és nem hagynám, hogy más csinálja meg helyettem…

Ui: A Chello netre azért nem mondtam semmit, mivel nem ismerem a szolgáltatást. Ha ez egy ip hálózat alapú szolgáltatás akkor pont úgy megy mint az áhított Windows-ban. Hálózat, DNS esetleg proxy beállítás és már megy is.

UHU-1.2
    Felhasználó

Hehe, vicces. zoltan22: Én már rég letettem a Huawei marhaságról, mert ez tényleg nem fog menni. A Chello féle netet kérdeztem, amire vector nemigen adott választ (nyilván mert vagy nem akar, vagy nem tudja mit válaszoljon, ami értelmes is lenne) 😉

UHU-1.2
    Felhasználó

Hehe, vicces. zoltan22: Én már rég letettem a Huawei marhaságról, mert ez tényleg nem fog menni. A Chello féle netet kérdeztem, amire vector nemigen adott választ (nyilván mert vagy nem akar, vagy nem tudja mit válaszoljon, ami értelmes is lenne) 😉

kisbetu
    Felhasználó
    zoltan22 wrote:
    – regi/gyenge a geped, ezert az uj terjesztesek lassan mukodnek rajta

Ezt hol írta? Sehol nem látom, milyen gépe van.

kisbetu
    Felhasználó
    zoltan22 wrote:

Ezt hol írta? Sehol nem látom, milyen gépe van.

zoltan22
    Felhasználó
    UHU-1.2 wrote:
    Hadd osszegezzem a helyzetet:
    – a huawei modem csak egy bizonyos verzional ujabb rendszermaggal fog mukodni
    – az 1.2-es uhu hasznalhato sebessegu, de nem fog vele mukodni a modem

Lehetseges kompromisszumok:
    – marad az uhu 1.2 ahogy van, de akkor nincs internet
    – egy ujabb terjesztest raksz fel, amiben mar tamogatva van a modem es kis eroforrasigenyu programokat hasznalsz (peldaul gnome helyett xfce egy jo kezdes)
    (- beeroszakolsz az 1.2-es uhu ala egy ujabb rendszermagot, de ehhez komolyan kell erteni a rendszerhez, raadasul ha nem megy, ne csodalkozz…)

zoltan22
    Felhasználó
    UHU-1.2 wrote:
    Hadd osszegezzem a helyzetet:
    – a huawei modem csak egy bizonyos verzional ujabb rendszermaggal fog mukodni
    – az 1.2-es uhu hasznalhato sebessegu, de nem fog vele mukodni a modem

Lehetseges kompromisszumok:
    – marad az uhu 1.2 ahogy van, de akkor nincs internet
    – egy ujabb terjesztest raksz fel, amiben mar tamogatva van a modem es kis eroforrasigenyu programokat hasznalsz (peldaul gnome helyett xfce egy jo kezdes)
    (- beeroszakolsz az 1.2-es uhu ala egy ujabb rendszermagot, de ehhez komolyan kell erteni a rendszerhez, raadasul ha nem megy, ne csodalkozz…)

kisbetu
    Felhasználó
    UHU-1.2 wrote:
    Igaz szerintem a rendszer kissé túlbonyolított, lehetne mit egyszerűsíteni rajta..  8)

Te jó ég!

Mi lenne, ha még értenél is hozzá.

[javaslat]
    Üdvözöljük a körünkben megjelent Felipe Tanenbaum Torvalds-ot, a jövő oprendszerének megalkotóját!

kisbetu
    Felhasználó
    UHU-1.2 wrote:
    Igaz szerintem a rendszer kissé túlbonyolított, lehetne mit egyszerűsíteni rajta..  8)

Te jó ég!

Mi lenne, ha még értenél is hozzá.

[javaslat]
    Üdvözöljük a körünkben megjelent Felipe Tanenbaum Torvalds-ot, a jövő oprendszerének megalkotóját!

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 141
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.