Kernel fordítás

Kezdőlap Fórumok Kernel Kernel fordítás

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 87
  • Szerző
    Bejegyzés

pointux
    Felhasználó
    sany wrote:
    Talán még kernelt sem kell forgatnod.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy talán kell… ;D pl., ha gentoot használ, akkor igen, sőt lehet, hogy még mást is. :DDD

pointux
    Felhasználó
    sany wrote:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy talán kell… ;D pl., ha gentoot használ, akkor igen, sőt lehet, hogy még mást is. :DDD

admin
    Adminisztrátor

Bár kérdezték, de jó lenne tudni melyik disztro alatt sinylődsz,
    mert előferdülhet hogy a csomagkezelőben ott a megoldás!

admin
    Adminisztrátor

Bár kérdezték, de jó lenne tudni melyik disztro alatt sinylődsz,
    mert előferdülhet hogy a csomagkezelőben ott a megoldás!

pointux
    Felhasználó
    Ildikó74 wrote:
    Sziasztok!

Belefogtam imár sokadszor a kernelfordításba és ami idág nem zavart: az az automuount hiánya.
    Most viszont kéne mert nem magamnak csinálom. Melyik menüpont alatt keressem(make menuconfig)?
    Egyszer már megmutatták de régen volt. A kernel konfigja nekem eléggé más, sok minden új van benne, a régi leírás elavultnak tűnik. A kernel a 2.6.29.1-es.
    Köszi előre is.

Úgy általánosságban ez lenne jó neked. (Persze a disztród csomagjában, de a neve ugyanez/nagyon hasonló.)

pointux
    Felhasználó
    Ildikó74 wrote:
    Sziasztok!

Belefogtam imár sokadszor a kernelfordításba és ami idág nem zavart: az az automuount hiánya.
    Most viszont kéne mert nem magamnak csinálom. Melyik menüpont alatt keressem(make menuconfig)?
    Egyszer már megmutatták de régen volt. A kernel konfigja nekem eléggé más, sok minden új van benne, a régi leírás elavultnak tűnik. A kernel a 2.6.29.1-es.
    Köszi előre is.

Úgy általánosságban ez lenne jó neked. (Persze a disztród csomagjában, de a neve ugyanez/nagyon hasonló.)

kisbetu
    Felhasználó

Bocsánat az értetlenkedésért, de milyen disztróra és milyen gépre kell neked kernelt fordítani?

kisbetu
    Felhasználó

Bocsánat az értetlenkedésért, de milyen disztróra és milyen gépre kell neked kernelt fordítani?

admin
    Adminisztrátor

Szerintem a filesystems alatt keresd.

admin
    Adminisztrátor

Szerintem a filesystems alatt keresd.

Ildikó74
    Felhasználó

Sziasztok!

Köszi előre is.

Ildikó74
    Felhasználó

Sziasztok!

Köszi előre is.

Tuschke
    Felhasználó
    Sz.Viktor18 wrote:
    Sziasztok! Elnézést a késésemért
    Egy Winfast TV2000 XP Global tv-tunert szeretnék működésre bírni! És miatta szeretnék kernelt fordítani!

Kernelt fordítanod felesleges, nincs benn a driver. Elvileg a 2.6.25 támogatja, ami kimerül abban, hogy a feltett driverrel sem megy. Először szerezz be egy 2.6.22-es kernelt. Utána kell ez: http://mcentral.de/hg/~mrec/v4l-dvb-experimental/archive/57e974dc3904.tar.gz Ezt kell lefordítani. Kernelforrás jó, ha van.
    Valamint ezt: http://mcentral.de/firmware/firmware_powerangel.tgz be kell másolni a /lib/firmware könyvtárba (kibontva).
    A modul neve xc3028_tuner lesz. Uhu nem tudom, hogy áll hozzá, OpenSuse-n nekem az istennek nem fordult le.

Tuschke
    Felhasználó
    Sz.Viktor18 wrote:
    Sziasztok! Elnézést a késésemért
    Egy Winfast TV2000 XP Global tv-tunert szeretnék működésre bírni! És miatta szeretnék kernelt fordítani!

Kernelt fordítanod felesleges, nincs benn a driver. Elvileg a 2.6.25 támogatja, ami kimerül abban, hogy a feltett driverrel sem megy. Először szerezz be egy 2.6.22-es kernelt. Utána kell ez: http://mcentral.de/hg/~mrec/v4l-dvb-experimental/archive/57e974dc3904.tar.gz Ezt kell lefordítani. Kernelforrás jó, ha van.
    Valamint ezt: http://mcentral.de/firmware/firmware_powerangel.tgz be kell másolni a /lib/firmware könyvtárba (kibontva).
    A modul neve xc3028_tuner lesz. Uhu nem tudom, hogy áll hozzá, OpenSuse-n nekem az istennek nem fordult le.

uzsolt
    Felhasználó

Amíg nem kell, addig ne izgasson, inkább ismerkedj meg jobban a linux-szal! Meg persze üzemeld be a tv-kártyádat 🙂

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 87
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.