Kernel fordítás

Kezdőlap Fórumok Kernel Kernel fordítás

15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 87
  • Szerző
    Bejegyzés

Sz.Viktor18
    Felhasználó

Sziasztok! Elnézést a késésemért
    Egy Winfast TV2000 XP Global tv-tunert szeretnék működésre bírni! És miatta szeretnék kernelt fordítani!

Sz.Viktor18
    Felhasználó

Sziasztok! Elnézést a késésemért
    Egy Winfast TV2000 XP Global tv-tunert szeretnék működésre bírni! És miatta szeretnék kernelt fordítani!

uzsolt
    Felhasználó

Kernelfordításhoz tényleg nem hátrány. Külső modul fordításához azért nem feltétlenül szükséges, oda elég a headers is. Persze amíg Sz.Viktor18 barátunk nem pontosít, addig csak tippelgetünk…

uzsolt
    Felhasználó

Kernelfordításhoz tényleg nem hátrány. Külső modul fordításához azért nem feltétlenül szükséges, oda elég a headers is. Persze amíg Sz.Viktor18 barátunk nem pontosít, addig csak tippelgetünk…

kisbetu
    Felhasználó
    zoltan22 wrote:
    Nem tudom, hogy az egesz forras kell-e, lehet elegendoek a fejlecfajlok a forditashoz (kernel-headers).

“Kernelfordításhoz” nem hátrány, ha van forrás.

kisbetu
    Felhasználó
    zoltan22 wrote:
    Nem tudom, hogy az egesz forras kell-e, lehet elegendoek a fejlecfajlok a forditashoz (kernel-headers).

“Kernelfordításhoz” nem hátrány, ha van forrás.

zoltan22
    Felhasználó

zoltan22
    Felhasználó

uzsolt
    Felhasználó

Kicsit több infót, légy oly kedves! Ui. az a gyanúm, hogy te nem kernelt akarsz fordítani, hanem csak egy modult. Először is egy kernelforrás se ártana, mivel “/usr/src/linux-2.6.23.9-1/: Nem létező fájl vagy könyvtár”

uzsolt
    Felhasználó

Kicsit több infót, légy oly kedves! Ui. az a gyanúm, hogy te nem kernelt akarsz fordítani, hanem csak egy modult. Először is egy kernelforrás se ártana, mivel “/usr/src/linux-2.6.23.9-1/: Nem létező fájl vagy könyvtár”

Sz.Viktor18
    Felhasználó

Sziasztok!

Elég kezdő vagyok!
    Nem akartam új topicot nyitni!

Az lenne a problámám hogy kernelt szeretnék fodítani UHU linux 2.1 alatt tévé tuner miatt. De amikor kiadom a make menuconfigot a következő hibaüzit kapom:

pushd /usr/src/linux-2.6.23.9-1/3rdparty ; perl ./mkbuild.pl ; popd
    /bin/sh: line 0: pushd: /usr/src/linux-2.6.23.9-1/: Nem létező fájl vagy könyvtár
    Can’t open perl script “./mkbuild.pl”: Nem létező fájl vagy könyvtár
    /bin/sh: line 0: popd: directory stack empty
    make[1]: *** [3rdparty/Makefile] Error 1
    make: *** [menuconfig] Error 2

Utánna néztem a mkbuild.pl-nek tényleg nem találtam sehol sem a 3rdparty könyvtárat!
    Mi lehet a probléma valami csomag hiányzik??

Előre is köszönöm szépen!

Sz.Viktor18
    Felhasználó

Sziasztok!

Elég kezdő vagyok!
    Nem akartam új topicot nyitni!

Az lenne a problámám hogy kernelt szeretnék fodítani UHU linux 2.1 alatt tévé tuner miatt. De amikor kiadom a make menuconfigot a következő hibaüzit kapom:

pushd /usr/src/linux-2.6.23.9-1/3rdparty ; perl ./mkbuild.pl ; popd
    /bin/sh: line 0: pushd: /usr/src/linux-2.6.23.9-1/: Nem létező fájl vagy könyvtár
    Can’t open perl script “./mkbuild.pl”: Nem létező fájl vagy könyvtár
    /bin/sh: line 0: popd: directory stack empty
    make[1]: *** [3rdparty/Makefile] Error 1
    make: *** [menuconfig] Error 2

Utánna néztem a mkbuild.pl-nek tényleg nem találtam sehol sem a 3rdparty könyvtárat!
    Mi lehet a probléma valami csomag hiányzik??

Előre is köszönöm szépen!

gtk
    Felhasználó
    uzsolt wrote:
    Na-na-na!
    Kiadod:

Code:
    make INSTALL_MOD_PATH=/ahova/akarod
    make INSTALL_MOD_PATH=/ahova/akarod modules_install

Tehát már úgy kell forgatni! Hiszen honnan tudná szegény kernel, hogy a moduljait hol keresse?

Koszi !
    Teljesen igazad van!

Mostmar csak a depmoddal van baja.

Code:
    cd /opt/ts-7200/lib/modules/2.4.26-ts11;
            mkdir -p pcmcia;
            find kernel -path ‘*/pcmcia/*’ -name ‘*.o’ | xargs -i -r ln -sf ../{} pcmcia
    if [ -r System.map ]; then /sbin/depmod -ae -F System.map -b /opt/ts-7200 -r 2.4.26-ts11; fi
    Version requires old depmod, but couldn’t run /sbin/depmod.modutils: No such file or directory
    make: *** [_modinst_post] Error 2

gtk
    Felhasználó
    uzsolt wrote:
    Na-na-na!
    Kiadod:

Code:

Tehát már úgy kell forgatni! Hiszen honnan tudná szegény kernel, hogy a moduljait hol keresse?

Koszi !
    Teljesen igazad van!

Mostmar csak a depmoddal van baja.

Code:
    cd /opt/ts-7200/lib/modules/2.4.26-ts11;
            mkdir -p pcmcia;
            find kernel -path ‘*/pcmcia/*’ -name ‘*.o’ | xargs -i -r ln -sf ../{} pcmcia
    if [ -r System.map ]; then /sbin/depmod -ae -F System.map -b /opt/ts-7200 -r 2.4.26-ts11; fi
    Version requires old depmod, but couldn’t run /sbin/depmod.modutils: No such file or directory
    make: *** [_modinst_post] Error 2

uzsolt
    Felhasználó

Na-na-na!
    Kiadod:

Code:

15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 87
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.