Hozzászólások
- SzerzőBejegyzés
Speciel rdiff-backup-ot használom már évek óta, mindenféle panasz nélkül. Windows-on nem próbáltam, de a honlap szerint működik ott is, bár annyira tesztelve nincs.
Boldog Karácsonyt!
A kézikönyv ide vonatkozó részét elolvastam...
Sejtettem 🙂
De nincs egy ikon sehol és a Rendszerbeállításokban sem egy beállítási lehetőség, ahol a láthatóságot vagy az eszköz felderítését tudnám beállítani...
Ebben tényleg nem tudok segíteni. Gondolom, ez már KDE-függő - elképzelhető, hogy valami GUI-s programot telepítened kellene.
Hát, erről halványlila dunsztom sincs. Gondolom, a kézikönyv vonatkozó fejezetét olvastad. Itt azt írják, ha még egyszer (tehát másodjára) megpróbálod a service bluetooth start ubt0 parancsot, furcsa mód menni fog.
A /etc-ben ne sok mindent változtass, csak azt, amit feltétlenül szükséges. A repókat inkább a /usr/local/etc/pkg-ban szerkeszd!
Nemigen ismerem ezeket a hardvereket (se), de esetleg az ArchWiki/Touchpad_Synaptics megér egy olvasást – viszonylag disztrófüggetlen a probléma, tehát akár használható ötlet is lehet benne.
A fent leírtak ellenére úgy gondolom, hogy ez lesz a rendszerem. Mindig azt hittem, hogy a FreeBSD profiknak készült és nem a magamfajta egyszerü felhasználónak.
Desktopon (laptopon) is lehet használni, egész jól is, bár hardvertámogatás kicsit szűkebb, mint a linux esetében. Csomagkezelés és egyéb használat szempontjából úgyse ott lesz a nagy különbség, hogy apt-get install kde4 vagy pkg install kde4 parancsot kell használni. A kde4 beállítása meg (99%-ig) oprendszer-független.
A Kde
Tehát akkor tisztázzuk, mi is a helyzet.A loader-ig eljut? Tehát nem a grub, hanem a FreeBSD loader-éig. Ha nem jut el, akkor tuti ott a gond.Ha a loader-en túljut, akkor a FreeBSD kiír valamit? Ha igen, hasznos lenne tudni, hogy pontosan mit ír ki.Ilyesmi gondom (márhogy a képernyőn nem látszódott semmi) nekem is volt a laptopommal, bár kicsit más: nálam az volt, hogy a gépet kikapcsoltam, utána be, és a képernyőn semmi nem látszott (még a BIOS-tesztek sem!). Ekkor az segített, hogy akksi ki, akksi be. Persze kis nyomozás (man acpi) és próbálkozás után a /etc/sysctl.conf-ba a hw.acpi.reset_video=1 sor beírása ezt a problémát megszüntette.Egyébként a FreeBSD egyik nagy előnye, hogy nagyon jó a dokumentációja, javaslom nézegetni - a magyar nyelvű kicsit elavult, de ha az angolban valamit nem értesz, kibogarászhatod - nem kell mindenféle (régi) blog-oldalakról bogarászgatni.
Hm. Hirtelen semmi nem jut eszembe 🙁
- SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz