Kernel fordítás

Kezdőlap Fórumok Kernel Kernel fordítás

Ennek a témakörnek tartalma 86 hozzászólás, 15 résztvevő. Utolsó frissítés:  uzsolt 5 éve, 11 hónapja telt el.

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 87
  • Szerző
    Bejegyzés

uzsolt
    Felhasználó

Sok minden lehet.

uzsolt
    Felhasználó

Sok minden lehet.

dotmind
    Felhasználó

Bovebb info?

dotmind
    Felhasználó

Bovebb info?

zozzzer
    Felhasználó

Ezt írja ki: kernel panic – not syncing :VFS: unable to mount root fs on unknown block
    Szerintem az lehet a baj, mivel titkosítva van a particíó, ezért nem is látja azt, így nem is tudja felmountolni. Erre abból is következtetek, hogy előtte egy sorral kiírja mik az elérhető particíók, szerinte egy sincs.

zozzzer
    Felhasználó

Ezt írja ki: kernel panic – not syncing :VFS: unable to mount root fs on unknown block
    Szerintem az lehet a baj, mivel titkosítva van a particíó, ezért nem is látja azt, így nem is tudja felmountolni. Erre abból is következtetek, hogy előtte egy sorral kiírja mik az elérhető particíók, szerinte egy sincs.

uzsolt
    Felhasználó

Én nem tudom, de ez is kernel panic-szagú…
    BIZTOS minden megvan? Partíció típusa, csipszet, stb.? A partíció és a vinyó típusáról lehet tudni valamit, vagy az is titkosítva van?

uzsolt
    Felhasználó

Én nem tudom, de ez is kernel panic-szagú…
    BIZTOS minden megvan? Partíció típusa, csipszet, stb.? A partíció és a vinyó típusáról lehet tudni valamit, vagy az is titkosítva van?

pointux
    Felhasználó

A régi kernellel:
    # lspci
    A / partíció típusa
    kernel konfiguráció (az, ami butulós! – bár, ha saját magad készíted, akkor initrd nem is biztos, hogy szükséges… szóval én ki is hagynám az initrd-t)
    Ezek kellenek, mert nem fogunk tudni segíteni.

És a kernelt úgy fordítjuk (egy elrontott fordítás után) újra, hogy make clean, …

pointux
    Felhasználó

A régi kernellel:
    # lspci
    A / partíció típusa
    kernel konfiguráció (az, ami butulós! – bár, ha saját magad készíted, akkor initrd nem is biztos, hogy szükséges… szóval én ki is hagynám az initrd-t)
    Ezek kellenek, mert nem fogunk tudni segíteni.

És a kernelt úgy fordítjuk (egy elrontott fordítás után) újra, hogy make clean, …

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 87

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.