Linuxos zenegép frissítés

Kezdőlap Fórumok SOS! Bajban vagyok Linuxos zenegép frissítés

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 98
  • Szerző
    Bejegyzés

kisbetu
    Felhasználó

A lilókonf szétcseszése után le kell futtatni a lilo parancsot, csak akkor lép érvénybe a cseszekedés.

szikszair
    Felhasználó

Köszi.Cd-ről boot, grafikus felület feljön. Azon belül a konzolon futtassam?A lilo -ra nem futtat semmit.

gendelider
    Felhasználó

Elég régi a rendszered, úgy hogy én indítanám – ahogyan leírtad – és megnézném a lilo-ra vonatkozo manual page-eket.

Angel
    Felhasználó

Köszi.Cd-ről boot, grafikus felület feljön. Azon belül a konzolon futtassam?A lilo -ra nem futtat semmit.

http://en.wikipedia.org/wiki/LILO_(boot_loader)A parancs általában ha a drive sda: lilo -M /dev/sda mbrHa jó a konfig és mégis elhal a futás, akkor chroot-ba kell rakni a hdd-t

szikszair
    Felhasználó

Köszi mindent.Namost: átrakom a winyót asztali gépbe, boot cd-ről puppy linux, itt meg lehet csinálni vagy csak a P3 gépen futó zenegépbe. A Loading 20 helyett kellene Loading 2218 és ok lenne minden.A lilo.conf fájlba átírok minden 20-at 2218-ra, elmentem, lilo parancsra command not found , pedig a /mnt/sda1/etc könyvtárban vagyok, ahol a boot is ül. Innen indul a zenegép lilo, ezt szerkesztem.

gendelider
    Felhasználó

– vagy a debian 2.2-eseddel bootolnék, nem a puppyval.- vagy feljönni úgy, hogy "menjen a zenegép" (kézzel beírtad a lilonak, ami kell - és utána parancssorból.

szikszair
    Felhasználó

OK! Zenegép bejön, át konzolra. Lilo mivel módosítható? Editor parancsa esetleg?

kisbetu
    Felhasználó

Lilo nem módosítható. lilo.conf-ot kell módosítani. Texteditorral.Utána futtatni a lilo parancsot.

szikszair
    Felhasználó

Ha cd-ről boot, ott konzolrol is jó?/mnt/sda1/etc lilo.conf

Angel
    Felhasználó

a lemezen van LILO??

szikszair
    Felhasználó

A lemezen amiről bootol Puppy linux van, a zenegép winyó asztalira kötven. A zenegépen nincs konzol, csak ha a lilo boothoz 2218 helyett ac11-et írok. Itt viszont felhasználónevet és jelszót kér.

csoaacso
    Felhasználó

Csinálj kettős bootolású rendszert! Nekem egy régebbi mandrivás live cd-n van lilo telepítő, de el tudom képzelni, hogy az opensuse vagy susestudióban is összehozható egy magát telepíteni képes rendszer ami akár másodlagosan elérhető és betölti a

szikszair
    Felhasználó

SziasztokEz a lilo.confboot=/dev/hdainstall=/boot/boot.bmap=/boot/mapvga=normaldelay=20default=20image=/vmlinuz label=2036 read-only root=/dev/hda1image=/boot/vmlinuz-2.2.14 label=2214 read-only root=/dev/hda1image=/boot/vmlinuz-2.2.15 label=2215 read-only root=/dev/hda1image=/boot/vmlinuz-2.2.16 label=2216 read-only root=/dev/hda1image=/boot/vmlinuz-2.2.18 label=2218 read-only root=/dev/hda1image=/boot/vmlinuz-2.2.20 label=20 read-only root=/dev/hda1 #image=/boot/vmlinuz-2.4.0# label=240# read-only# root=/dev/hda1image=/boot/vmlinuz-2.4.0ac11 label=ac11 read-only root=/dev/hda1Az elején /félkövér, aláhúzott/ sor 20-as számát próbálom módosítani, menteni, futtatni a lilót. Itt kellene, hogy ne Lilo Loading 20.... Hanem Lilo Loading 2218 induljon, ami lentebb megtalálható /image=/boot/vmlinuz-2.2.18/. Ez a jó konfig. A zenegép bootoláskor shift lenyom, beindul, megy minden OK! Ha nem nyomom, Lilo Loading 20.............Error 0x01.Hogy tudnám rávenni, hogy automatikusan 2218 legyen.

gendelider
    Felhasználó

Marha régen csináltam, de így, vaktában (na jó, puskáztam is, de lehet, hogy rosszul) adefault=20sort javítanám át:default=2218-ra, utána megint lilo gyártás, és "porba, szerencse!". (szándékos! 😀 )elvileg ez az a paraméter, hogy ha nem adsz meg semmit, hogy melyik képfájt töltse be.A delayt-t nem piszkálnám, szvsz az a várakozás a bootolás előtt a menűben.

szikszair
    Felhasználó

Ezt megcsináltam, futtattam: man /lilo.conf valamint man -k lilo

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 98
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.