Linuxos zenegép frissítés

Kezdőlap Fórumok SOS! Bajban vagyok Linuxos zenegép frissítés

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 98
  • Szerző
    Bejegyzés

pointux
    Felhasználó

Még egy apróság!Kínomba Grub-bal is szétcsesztem. Beindul, betölt egy darabig, aztán közli:

Ez meg a másik.Tehát pontosan kell a /mnt/sda1/boot tartalma is a konfigurációs file-hoz. Természetesen csak akkor, ha /mnt/sda1-be csatolja amerevlemezt.Ha ezek megvannak, akkor folytatjuk a chroottal, amivel valami miatt megint gond volt nálad.

gendelider
    Felhasználó

Vizsla, – javíts ki, ha nincs igazam – én azért próbálom a megfelelö debian cd-röl a bootot eröltetni, és utána a lilozást, mert pl a kernelek, a libc-k stb nagyon messze vannak egymástól. Tán még a fájlrendszer kezelése is. Mind potenciális hibalehetöség.A lilo-t és a grubot nem keverném...

szikszair
    Felhasználó

A fájlok ott vannak.

pointux
    Felhasználó

A fájlok ott vannak.

Én hiszek neked, de tudod, hogy milyen file-ok kellenek?Lassan el kellene dönteni, hogy a) értesz-e/megakarod-e érteni, vagy b) nem.Ha igen, akkor ott vannak a manualok, egyéb súgók, elolvasod mindet és akkor tudod, hogy miből milyen file-ok kellenek és milyen parancsokat kell kiadni.Ha nem akkor vagy hívsz, valakit, vagy pontos utasításokat követsz. (Nem zavarna a dolog, ha minden klappolna, de mivel nem, ezért hibát keresünk. Nem véletlenül megyek lépésről lépésre.)Nekem most egy darab általad átnevezetlen, feltételezhetően működő kernel pl. zippel tömörített vmlinuz-X nevű file és a hozzátartozó System.map-X szimbólum táblázat kell. Fontos, hogy "X" megegyezzen és ezek a file-ok egymáshoz tartoznak.Na, most vagy azt közlöd, hogy X verziójú kernelt akarod betölteni, melyhez megvannak a hozzátartozó file-ok, itt és ott, ez és az, vagy listát adsz a könyvtárhoz, mert esetleg nem is tudhatod, hogy hiányzik.Mert aztán jöhet egy kernel panic és nézünk, mint a moziban. (Bár elvileg kipróbáltad és, ha mindent visszaneveztél, akkor most speciel nem fog előfordulni a v2.2.18-as verzióval.)(Minden lépésnél meg nem tervezem leírni ezt a súgót, mert már megtették, ott a wiki, man oldalak, egyéb leírások.)Nos, tehát ott tartunk, hogy a kellenek a v2.2.18-as egymáshoz tartozó (átnevezetlen) file-jai és, ha az megvan, akkor az a lilo konfigurációs file...amit lehetőleg a később működő rendszer környezetében kell futtatni, mert mind a konfigurációs file úgy van megírva, ill. szeretnénk, ha ugyanaz a verziójú lilo-t futtatnánk, ami a merevlemezeden van. Nem biztos, hogy gondot okozna, de akár meg is történhet. Na, most itt még nem tartunk. (Az viszont nem tesz jót, hogy mindenfélét össze-vissza telepítesz és futtatsz, bárhonnan.)Ha egyszer is a fentebb említett (a) érteni megoldásra mentél volna rá, akkor fel kellett volna tűnni, hogy, ha a CD-ről bootolsz és a merevlemez boot könyvtára a /mnt/sda1/boot-ba kerül, akkor az nem jön össze - szükségképpen a konfigurációs file /boot könyvtárával.(Reméljük még működőképesek a dolgok és nem kell most már meg azzal kezdeni, hogy chroot után újratelepíteni a kernelt, lilo-t.)

pointux
    Felhasználó

Vizsla, - javíts ki, ha nincs igazam - én azért próbálom a megfelelö debian cd-röl a bootot eröltetni, és utána a lilozást, mert pl a kernelek, a libc-k stb nagyon messze vannak egymástól. Tán még a fájlrendszer kezelése is. Mind potenciális hibalehetöség.A lilo-t és a grubot nem keverném...

A CD-ről bootolás nem olyan rossz ötlet, mert nem kell keresni megfelelő verziójú lilo-t. Egy chroot, és az útvonalak átírása nélkül lehet telepíteni. (Csak, amennyire már én bírom követni a történetet, semmi nem biztos.)Ha vannak valamilyen közös elnevezésű file-ok (függvénykönyvtárak, konfig. file-ok), akkor semmiképp*, egyébként elfér, mert következő lépésben a lilo-t a MBR-ba telepítjük (ha eljutunk odáig), mert ott ezek szerint - ha jól értem - már a grub van. (Az is jó lenne, csak ezzel meg kár megkeverni.) A libc meg a teljes rendszert működésképtelenné teheti. Ha ez így van, akkor sem a chroot, sem a rendszer nem fog működni és CD-vel kell kézzel felmásolni a csomag file-jait. Akkor meg inkább már állítsa vissza az eredeti mentést. (Szerintem erre nincs szükség, mert az nincs változtatva.)

pointux
    Felhasználó

Egyébként egy trükk, az esetleges későbbiekre:[bash]ls -l könyvtár_amit_mentenél > amely_file-ba[/bash][man url=http://progkor.inf.elte.hu/MAN/HTML/ls.htm doc=ls (file-ok listázása)][/man]Aztán, ha hosszabb, a fórumon:Válasz küldése > További opciók > Csatolás

szikszair
    Felhasználó

Mikor alaposan szétcseszem, vissza ghost-olom eredeti állapotába. Mivel több vinyón is van /2 egyforma samsung 80Gb-oson is, ezekkel dolgozom/ Minden visszaáll gyári állapotba. Meg akarom érteni.System.map hol keressem? Ezzel még nem találkoztam. Melyik könyvtárlistát kéred?

szikszair
    Felhasználó

Mi lenne, ha ráhúznék egy komplett linuxot, ami beindul az sda1-re, sda5 maradnak a zenék, sda6 partíción van egy indit nevű fájl, ezt valahogy megadnám, hogy bekapcsolás után linux, majd automatikusan induljon. Ez lehet a lejátszó program indítója.Ezt meg lehet csinálni?

pointux
    Felhasználó

Az a legtisztább, ha ghosttal újrateszed. 🙂Ha most csak egy kernelt akarsz(nem is nagyon kell más), akkor a /boot/vmlinuz-2.2.18és/boot/System.map-2.2.18file-okra lesz szükség, ezek legyenek meg.És erre a konfigra:

boot=/dev/hdainstall=/boot/boot.bmap=/boot/mapvga=normaldelay=0default=linuximage=/boot/vmlinuz-2.2.18

pointux
    Felhasználó

Mi lenne, ha ráhúznék egy komplett linuxot, ami beindul az sda1-re, sda5 maradnak a zenék, sda6 partíción van egy indit nevű fájl, ezt valahogy megadnám, hogy bekapcsolás után linux, majd automatikusan induljon. Ez lehet a lejátszó program indítója.Ezt meg lehet csinálni?

Nem, mert a lejátszó programodnak nincs meg a forrása, így egy új linux-szal nem feltétlenül indulna. Nem is beszélve arról, hogy elképzelhető (bár ez sem feltétlenül igaz), hogy speciális driverek kellenek a lejátszóhoz, melyek neked nincsenek meg ill. nem kompatibilisek esetleg a kernellel.Persze, ha minden megvan forrásban és a driver ragasztója, vagy egésze, vagy, ha nincs szükség rá, akkor minden további nélkül.Ill., ha csak a lejátszó nincs meg, akkor nyilván lehet írni egyet hosszú szórakozással, vagy adott tudással.Neked egyiket sem javasolnám, mert mind bonyolultabb eljárás lenne a jelenleginél. A legutolsónál meg gondolom meg is kérnék rendesen az árát.

szikszair
    Felhasználó

/boot itt található: /mnt/sda1/boot , a gyökérben nincs. Itt a hda ki kell javítani lilo.conf-ban sda - ra, különben: No such device or address.System.map nem tudom hol lehet, csak map van.Átmásolom, mindent, akkor futtatásnál: Trying to map files from unnamed device 0x000d (NFS ?) üzenet fogad, ezzel zár. Újraindítás után megint nincs /boot.

sk-skuba
    Felhasználó

Nem értem én hogy mi is lehet ott, szóval :felcsatood live cd-ről, majd mount dev és proc, majd chroot /mnt/sdaEddig

pointux
    Felhasználó

/boot itt található: /mnt/sda1/boot , a gyökérben nincs. Itt a hda ki kell javítani lilo.conf-ban sda - ra, különben: No such device or address.System.map nem tudom hol lehet, csak map van.Átmásolom, mindent, akkor futtatásnál: Trying to map files from unnamed device 0x000d (NFS ?) üzenet fogad, ezzel zár. Újraindítás után megint nincs /boot.

Nos, tehát mégegyszer:- a merevlemezeden lévő régi kernel: /dev/hda néven hivatkozik a merevlemezedre, amíg a CD-n lévő új típusú /dev/sda néven- a merevlemezeden lévő rendszer a merevlemezt /-ként fogja csatolni, a CD ezt /mnt/sda1-ként, így, ami a merevlemezen /boot lesz, az a CD-vel való bootoláskor /mnt/sda1/boot és ami a CD-n boot, az a merevlemezen nem fog megjelenni, mert az a memóriában vanEz most nem azt jelenti, hogy megint össze-vissza átírogatsz mindent!Azért kell a chroot, hogy a régi lilo program verzióját és az eredeti merevlemez struktúrát kapd vissza. És akkor már csak az sda/hda kérdés marad, ami a konfigurációs file-ban kétszer szerepel mindössze és számomra már nem tisztázott, hogy a jelenlegi, vagy a telepített állapotot hivatott jelölni. Ugyanis a merevlemezről történő bootolás során meg már nem lesz sda. És semmi kedvem nem is volt utánanézni, amikor egy pár mp átírni és ki lehet próbálni mindkettőt. Az az egy biztos, hogy a lilot a merevlemezbe lilo -M /dev/sda paranccsal kel telepíteni, de még itt nem tartunk. Egyelőre azt kéne ellenőrizni, hogy megvannak-e a szükséges file-ok.CD-ről bootolva:[bash]ls -l /mnt/sda1/boot > /mnt/sda1/boot.txt[/bash]Így a merevlemez gyökerében lesz egy boot.txt, ezt ide csatold fel mert akkor megnézzük milyen kernel file-jaid vannak.

pointux
    Felhasználó

Nem értem én hogy mi is lehet ott, szóval :felcsatood live cd-ről, majd mount dev és proc, majd chroot /mnt/sdaEddig

szikszair
    Felhasználó

Ez egy teljesen eredeti, általam érintetlen rendszerről készült, most így néz ki:fstab:# /etc/fstab: static file system information.##

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 98
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.