Tv nézés és a blackPanther OS

Kezdőlap Fórumok blackPanther OS blackPanther OS CD/DVD kérdések/válaszok Tv nézés és a blackPanther OS

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 260
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

mások alatt milyen rendszermag volt ?

juuzer
    Felhasználó

a kdetv-ben nincs ott eszközként csak ha root felhasználóként vagyok bejelentkezve

A felhasználó tagja a video csoportnak?

nem talál csatornákat

A tunert a kártyán felismerte?

admin
    Adminisztrátor

Ha a kártya meg de nem talál adót az vagy hiányos opció vagy nem frankó kernel modul, a jogok majd azután jöhetnek,…

kaai
    Felhasználó

Hello

Egyik haveromnak odaadtam en is a Bp legujabb kiadasat, es o is hasonlo gondokrol szamolt be.
    Uj kernel felpakolasa megvolt, jogok es egyeb macerak is be lettek allitva, de valahogy nem akar neki kepet adni.
    A problemat sikerult orvosolni? Ha igen, akkor legyszi irjatok le hogy mi a megoldas, mert minket is erdekel.
    Koszi

admin
    Adminisztrátor

tuner fajta és chip készlete?

kovi
    Felhasználó

mindenek elõtt én rmmod bt878 és rmmod bttv-t ajánlanék, majd visszatöltve a modulokat felparaméterezve.
    ez a szívás más rendszeren is elõjön, mert a nyehedékes bttv sokszor nem tudja elkapni a hangolót – leginkább a régebbi kártyáknál. ez pl rögtön megmagyarázná miért nem talál csatornát.

tgaal
    Felhasználó
    masco
    Felhasználó

Nekem régi Terratec Tvalue+ kártyámmal ugyanez volt a gond UHU és Debian alatt is.
    A kártyám száma bttv manual szerint 33 a tunerem pedig 5.
    Az /etc/modules.conf fájlba a következõket kellett beírnom:
    options bttv card=33
    options tuner=5

admin
    Adminisztrátor

ha a drakxtv -t futtatod nem sikerül beállítani vele?

BeeTm
    Felhasználó

Nekem egy Avermedia Avertv studio 303-as kártyám van,nálam a cx8800-as modul betöltésével és felparaméterezésével (modprobe cx8800 radio=1 card=6)felismeri a kártyát,de a tuner részével még mindig szívok vele,mert még egy adót sem sikerült eddig még befognom……
    Win alatt is ránéztem,hátha a kártya rossz,de ott müködik rendesen.

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 260
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.