Itt az első teljes egészében napenergiával működő notebook, mely Linuxot futtat
Az új notebookot SOL-nak becézik és habár pontos árakat nem tudunk, úgy hírlik, hogy 400 dolláros áron fogják vesztegetni.
Az új notebookot SOL-nak becézik és habár pontos árakat nem tudunk, úgy hírlik, hogy 400 dolláros áron fogják vesztegetni.
Mark Shuttleworth az új Ubuntu mobilról és a “közönség” véleménye az új szlogen “körülményeiről”.
Aki követi az eseményeket a blackPanther körül az észrevehette, hogy a napokban meglehetősen nagy mozgolódás volt:) Ennek eredményeként ma kiadásra került a blackPanther OS v11.1 Darkness kódnévre hallgató verziója. Van… Read more »
Exton-Black 2010 néven svéd nyelvű blackPanther OS variáns került kiadásra.
Minderről a hírt Arne Exton, a Magyarországon kevésbé ismert svéd Linux hacker jelentette be a múlt hét végén.
A bejelentésből a nyelv ismerete nélkül is kiderül, hogy a svéd fejlesztő a Gimp újracsomagolásán, a svéd nyelvi
Az Ubuntu fórumait nézegetve megakadt a szemem egy összeállításon, amely a kis teljesítményű gépekre ajánl disztribúciókat, szépen, nagyság szerint elrendezve azokat.
Néhány nappal ezelőtt került a kezembe egy laptop, amely már ugyan nem mai gyerek, de úgy gondoltam, egy Linux disztribúciót le tudok rajta tesztelni.
Újabb hazai disztribúciót köszönthetünk "Little Susie feat. KDE3" néven. A névválasztás nem véletlen, a distro alapja az OpenSuSE 11.1-es verziója.
Az elsősorban desktopnak tervezett Little Susie főbb jellemzői:
Hogyan vegyük rá Mac OS-t vagy Windowst futtató ismerőseinket, hogy próbáljál ki a Linuxot (is)? Telepítsenek egy disztribúciót egy virtuális gépre ? Olvassanak el minden FAQ-t a winchester particionálásról és telepítsenek egy dual-bootos rendszert? Nem hangzik úl meggyőzően.
2009. november 17-én jelent meg a Fedora 12 (kódnevén Constantine). Az azóta eltelt 11 hét alatt a felhasználók (pontosabban: a yum repokhoz való egyedi ip kapcsolatok) száma meghaladta az 1 milliót. Mint az alábbi táblázatból is kitűnik, ezzel csaknem beérték az előd, a Fedora 11 (Leonidas) letöltéseinek számát.
Aki még nem látott egy programokkal igazán bőven ellátott Live CD-t, az feltétlenül töltse le az Ultimate Debian LiveCD-t és lásson csodát.
Akiben van egy kis kalandvágy, az biztosan próbálkozik életében legalább egyszer saját disztribúció összeállításával. Aztán persze van akinek összejön, van akinek nem … 🙂
Azért, hogy ez utóbbiak száma nagyobb legyen, közzéteszek néhány hasznos segédprogramot ebben a témakörben, a techradar cikke nyomán
A következőkben a Linux nem mindennapi alkalmazásáról szeretnék hírt adni, ugyanis a Misa digital különleges kialakítású elektronikus gitárjában Gentoo Linux fut 2.6.31-es kernellel, azonkívül hálózati támogatással és ssh szerverrel rendelkezik. Ezen a hangszeren nincsenek húrok, helyüket a modern kor vívmánya az érintőképernyő vette át. Íme egy kis video, hogy mindenki meggyőződhessen, van élet a Guitar Hero-n túl 🙂
legutóbbi hsz