Cutegram – jobb mint az eredeti
Azt hiszem nem szükséges bemutatni az orosz Pavel Durov által létrehozott Telegram nevű üzenetküldőt, hiszen lassan nincs olyan ember a világon aki ne próbálta volna ki. Az alap platform természetesen… Read more »
Azt hiszem nem szükséges bemutatni az orosz Pavel Durov által létrehozott Telegram nevű üzenetküldőt, hiszen lassan nincs olyan ember a világon aki ne próbálta volna ki. Az alap platform természetesen… Read more »
Bizonyűra mindenkinek ismerős a legutóbbi néhány nap egyik leggyakrabban használt betűszva a KRACK avagy “Key Reinstallation Attack”), amely egy sebezhetőslg az eddig biztonságosnak gondolt WPA2-vel védett vifi kapcsolatok esetében. Ennek… Read more »
Ha a böngésző szót halljuk, akkor minden bizonnyal a Google Chrome, a Firefox esetleg az Opera vagy ne adj’ Isten az Internet explorer jut eszünkbe. Azonban azért használunk egy nyílt… Read more »
Lehet vitatkozni rajta, hogy melyik a ‘legjobb’ Linux disztribúció, és ugyanígy a vita tárgyát képezheti az is, hogy melyik a ‘legjobb’ webszerver megoldás egy linuxos szerverre. Nyilván van aki az… Read more »
Bizonyára mindenkivel előfordult már, hog szeretett volna kipróbálni egy más fajta operációs rendszert mint ami épp a gépére van telepítve. Nincs is evvel semmi gond, az ember letölti a megfelelő… Read more »
-bash: corntab: command not found – előfordult már valakivel rajtam kívül ? 😉 Hát persze hogy nem találjuk, hiszen ilyen parancs nincs is 🙂 Ellenben ha a böngészőbe írjuk be… Read more »
Tulajdonképpen nem is ezt a címet kellett volna adnom ennek a cikkenek, hiszen a Samba egyszerű telepítését gyakorlatilag az előzőekben kiveséztük. A mai cikk igazából arról szól, hogy mit tehetünk,… Read more »
Az előző alkalommal ott hagytuk abba az ismeretszerzést, hogy sikerült létrehozni egy samba megosztást, amelyet a hálózat bármely felhasználója korlátozás nélkül olvashat, írhat. Ezek szerint az alap “megbízást” már teljesítettük,… Read more »
Az elmúlt évtől kezdve több ízben is előfordult már velem, hogy megkértek “Csak gyorsan csináljunk már egy fájlszervert, mindegy, milyen csak ne windowsos legyen, mert nincs több windows licenszünk, meg… Read more »
Manapság szinte mindenki az okostelefonján éli a közösségi életét, és talán ezért egy kissé háttérbe szorultak a számítógépen futó üzenetküldő alkalmazások. Azonban van olyan eset, hogy épp a számítógépünkön dolgozunk,… Read more »
Nagy örömömre szolgál, hogy régi felhasználóink megtisztelnek a figyelmükkel, így tett zoltan22 is, aki egy KDE-hez írt PIC mikrokontroller szimulációját osztotta meg velem, és syíves engedelmével be is mutatnám ezt… Read more »
Vissza-vissza emlékszem a 80-as kilencvenes évekre, amikor még nagy szám volt a ‘számítógép’, és különlegességnek számított mindenféle képernyőn megvalósított grafika szerű képződmény. (Mindenki szeme előtt ott van a betűkből kinyomtatott… Read more »
legutóbbi hsz