Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › memoria problema
- This topic has 4 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 23 years, 1 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2002-10-06-19:21 #1893976
Elõször is, nézd meg, hogy be van-e kapcsolva a swap… Vagyis van-e virtuális memóriád, utána próbáld meg az UHU vezérlõpulton kilõni a neked nem kellõ cuccokat, ssh szerver, ftp szerver.. samba server… ilyenek kellenek neked?
Ez elég sok memóriát megeszik, mellesleg ne aggódj, nekem 256 Mb-om van, és annak is nagy részét megeszi a rendszer, de ha ezeket a cuccokat kiszedem, akkor jó része felszabadul..
Esetleg nem a videókártyáddal van a gond??2002-10-06-20:54 #1893977Hali!
1, nem azért vettél memóriát a gépedbe, hogy azt használd?
2, milyen programmak nézted a memóriafoglaltságot? A gtop – nem t’om UHU alatt van-e – pl. elég részletesen megjeleníti, mi mennyit eszik. A gép lassúságát sokminden okozhatja. Nekem pl. 2db 400 Mhz PII-s CPU van a gépemben és 256 MByte RAM. Ez ugye nem hangzik húde soknak és mégis használható.2002-10-07-17:39 #1893978kozben megoldodott a dolog. koszi a segitseget 😀
nagyon lamma voltam. a server processzeket mar az elejen kioltem ami nem kellett, a video driverrel sem volt semmi gond.
emberek!!! ujra kell inditani az install utan a gepet!!!! 😀
ugyhogy szerintem javasolnam, hogy ezt tegye meg automatikusan a rendszer a telepites utan.
egyebbkent a gtop sem irt ki semmi mast mint az UHU feledatkezeloje.
szoval a fejlesztoknek uzenem hogy celszeru belepakolni az automatikus ujrainditast telepites utan.2002-10-07-22:05 #1893979megsem annzira franko a dolog mint hittem.
ujbol elofordult es most mar tudom produkalni is a dolgot.
a gond akkor van amikor csomagot telepitek es koyben lefagz a deity.
ilyenkor csak az alap processzek haznaljak a memoriat (foleg gnome) ugy kb 60 megat. viszont minden lelassul es a memoria hasznalat ugy 95% kornyeken megall.
na erre varrjon valaki gombot2009-12-04-19:55 #1867753Sziasztok!
Mikor elindul a rendszerem (gnome2-vel), mindenfele program nelkul a memoria hasznalata ugy 98 szazalek (512 MB-nal ugy 297 MB). Na mar most a rendszerfigyeloben ha az osszes proceszt osszeadom kb 130 MB jon ki.
A gep lassu mint az allat. Egy ablak megrajzolasa kb 3-4 masodpercig tart. Mitol lehet ez. A procim egy 900-as celeron.
😡 -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

legutóbbi hsz