szia,
ajánlom a roxot. ez bármely wm-mel hasznáható, a kedvencem a rox+fluxbox, de window makerrel, icewm-mel is menni fog szerintem. nálam így indul:
#!/bin/bash
rox -o –pinboard=PIN &
gkrellm -w -wm &
wmxmms -w &
wmmixer -w &
exec -l $SHELL -c „/usr/local/bin/fluxbox”
innentõl a rox kezeli a desktopot. szerintem nézd meg, érdemes kipróbálni, http://rox.sf.net
üdv
gaboro
A WindowMakerben ikont ugy rakhatsz ki , hogy az indított program ikonját amit alura kitesz kihúzod jobb vavagy bal oldalra és az x-et szabálosan állítod le .
Tudnátok ajánlani egy olyan X felületet, ahol ki lehet pakolni az ikonokat a felületre? Azért lenne rá szükség, mert kisgyereknek lesz a Linux és olvasni még nem nagyon tud, de klikkelni meg a weben rajzolgatni, TuxPaintozni már igen. Nem szeretném Winre szoktatni…
A WindowMakerben lehet ikonokat az asztalra kitenni? Sajnos nem tudom hogyan kell. Esetleg leírhatnátok step by step, hogy hogyan, amennyiben van rá lehetõség.