Az xmms minden fájl lejátszása után lezárja az audio eszközt, majd a következõnél újra megnyitja. Nézd meg az Opciók->Beállítások->Kimeneti (output) modul-t, itt alsa-nak kellene lennie, de KDE esetén aRts, vagy GNOME-nál ESD lehet inkább a jobb megoldás.
Az lenne a kérdésem, hogy az UHU alapban a Gnome ablakkezelõt használja. Ennek van valami oka, vagy csak a fejlesztõk így akarták? Van e valami elõnye, hogy a Gnome-ot használom a KDE-vel szemben?
Olvastam, hogy nem mindegy az xmms-nek sem,hogy melyiket használjuk. Nekem egyikkel sem mûködik, mert nem tudja a kijelölt fáljt felvenni a listára. Most a Gnome fut és a kimeneti modul ALSA 0.9.