Vendég vasárnap, 10 augusztus 2003 10:31:33:
„Találkozott már más is ezzel???”
problema: a gyari, binarisan terjesztett nvidia meghajto kiaksztja a framebuffert;
megoldas: vagy kikpacsolod a frambuffert, vagy nem haszalsz gyari meghajtot;
koztes ut nincs 🙁
„szöveges konzolon az ékezetes betûk helyett kriksz-kraksz karakterek lesznek”
milyen terminal? valodi vagy emulalt? (szoval x alatt vagy sem);
aha! tehat egy vesa framebufferrel meg egyuttmukodik; majd a kovetkezo kernelemnel (bar mar a 2.4.22 is kezd „-rc-sedni”, rossz elojel) kiprobalom;
„Modjuk a BIOS setupnal kilottem a video cacheket, a BIOS shadowokat esetleg megprobalhatod.”
elmeletilek minden ilyen cache/shadow dolgot jobb kikapcsolni; persze lehet, hogy ebben is pontosit majd vki, mert en nem kiserleteztem vele: ha azt mondjak, hogy jobb kikapcsolni, akkor talan jobb kikapcsolni;
„koztes ut nincs :-(„
megiscsak van: svgatextmode, de nalam vagy a vidkartya (tnt2) vagy a monitor (belinea102020) hibajabol folyton „elfelejtette” a beaalitasokat es visszatert az eredeti 80x25x8-ra 🙁
Felraktam RH9 alá ezt a drivert, de van egy kis gondom vele:
Framebuffert használok, és ha elindul az X, akkor a konzolon semmi sem látszik (tök fekete). Ha nem használom a framebuffert, akkor az X indulása után a szöveges konzolon az ékezetes betûk helyett kriksz-kraksz karakterek lesznek. Az alap, beépített nvidia driverrel ez a probléma nem jelenkezik.
Találkozott már más is ezzel???