Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › DMA CD íróra
- This topic has 8 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 22 years, 10 months telt el by
kovi.
-
SzerzőBejegyzés
-
2003-08-14-12:39 #1910941
devfs jelen van, de az ok.
Az fstabba nyugodtan szerkesztheted a cdíród-ra vonatkozó bejegyzést és azután menni fog. csak akkor kézzel kell mount /umountegyébként uhuban sztem a /mnt/.dev/cdrec v mi alatt találnád az automounter miatt az eszközt linkjét
üdv
kovi2003-08-14-12:55 #1910942devfs jelen van, de az ok.
Az fstabba nyugodtan szerkesztheted a cdíród-ra vonatkozó bejegyzést és azután menni fog. csak akkor kézzel kell mount /umountegyébként uhuban sztem a /mnt/.dev/cdrec v mi alatt találnád az automounter miatt az eszközt linkjét
üdv
kovi2003-08-14-12:56 #1910943Persze nem írtam be ki vagyok.
2003-08-14-12:57 #1910944én meg azt mondtam h az fstabba írva az eszközt már fogja a hdparm
ezek szerint nem voltam érthetõ ?????
2003-08-14-18:33 #1910945root@k_balint_laszlo:/home/laci# cat /proc/ide/hdc/settings
name value min max mode
—-
— — —-
bios_cyl 0 0 1023 rw
bios_head 0 0 255 rw
bios_sect 0 0 63 rw
current_speed 0 0 69 rw
ide_scsi 0 0 1 rw
init_speed 0 0 69 rw
io_32bit 0 0 3 rw
keepsettings 0 0 1 rw
log 0 0 1 rw
nice1 1 0 1 rw
number 2 0 3 rw
pio_mode write-only 0 255 w
slow 0 0 1 rw
transform 1 0 3 rw
unmaskirq 0 0 1 rw
using_dma 1 0 1 rwItt lathato, hogy az using_dma erteke 1, tehat be van kapcsolva.
Az io_32bit nincs, azzal meg tovabb novelheto a teljesitmeny.A fenti ertekek modositasa: (azoptimalis sebesseghez)
echo „io_32bit:1” ] /proc/ide/hdc/settings
echo „using_dma:1” ] /proc/ide/hdc/settings
echo „unmaskirq:0” ] /proc/ide/hdc/settingsLaci
2003-08-14-18:34 #1910946Hat az elozo level eleg ocsmanyra sikerult 😆
Probald ki a parancsot, es akkor olvashatobb kimenetet kapsz…2003-08-15-05:57 #1910947Kösz Kovi, mûködik.
Elnézést félreértettem a dolgot.2003-08-15-06:23 #1910948semmi probléma, elõferdül mindenkivel
üdv2009-12-04-19:55 #1870390Hogyan állítható be UDMA cd íróra. SCSI emulált természetesen.
hdparm -d1 /dev/hdd nem megy, mert nincs is hdd (devfs?).
Ugyanezen a gépen SuSE 8.2 alatt a fentivel mûködik.
UHU alatt mivel nem megy az UDMA, igen nagy a rendszer terhelés olvasás és írás alatt is. -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.