DMA CD íróra

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1910941
    admin
    Adminisztrátor

      devfs jelen van, de az ok.
      Az fstabba nyugodtan szerkesztheted a cdíród-ra vonatkozó bejegyzést és azután menni fog. csak akkor kézzel kell mount /umount

      egyébként uhuban sztem a /mnt/.dev/cdrec v mi alatt találnád az automounter miatt az eszközt linkjét

      üdv
      kovi

      #1910942
      admin
      Adminisztrátor

        devfs jelen van, de az ok.
        Az fstabba nyugodtan szerkesztheted a cdíród-ra vonatkozó bejegyzést és azután menni fog. csak akkor kézzel kell mount /umount

        egyébként uhuban sztem a /mnt/.dev/cdrec v mi alatt találnád az automounter miatt az eszközt linkjét

        üdv
        kovi

        #1910943
        admin
        Adminisztrátor

          Persze nem írtam be ki vagyok.

          #1910944
          kovi
          Felhasználó

            én meg azt mondtam h az fstabba írva az eszközt már fogja a hdparm

            ezek szerint nem voltam érthetõ ?????

            #1910945
            admin
            Adminisztrátor

              root@k_balint_laszlo:/home/laci# cat /proc/ide/hdc/settings
              name value min max mode
              —-


              — — —-
              bios_cyl 0 0 1023 rw
              bios_head 0 0 255 rw
              bios_sect 0 0 63 rw
              current_speed 0 0 69 rw
              ide_scsi 0 0 1 rw
              init_speed 0 0 69 rw
              io_32bit 0 0 3 rw
              keepsettings 0 0 1 rw
              log 0 0 1 rw
              nice1 1 0 1 rw
              number 2 0 3 rw
              pio_mode write-only 0 255 w
              slow 0 0 1 rw
              transform 1 0 3 rw
              unmaskirq 0 0 1 rw
              using_dma 1 0 1 rw

              Itt lathato, hogy az using_dma erteke 1, tehat be van kapcsolva.
              Az io_32bit nincs, azzal meg tovabb novelheto a teljesitmeny.

              A fenti ertekek modositasa: (azoptimalis sebesseghez)
              echo „io_32bit:1” ] /proc/ide/hdc/settings
              echo „using_dma:1” ] /proc/ide/hdc/settings
              echo „unmaskirq:0” ] /proc/ide/hdc/settings

              Laci

              #1910946
              admin
              Adminisztrátor

                Hat az elozo level eleg ocsmanyra sikerult 😆
                Probald ki a parancsot, es akkor olvashatobb kimenetet kapsz…

                #1910947
                admin
                Adminisztrátor

                  Kösz Kovi, mûködik.
                  Elnézést félreértettem a dolgot.

                  #1910948
                  kovi
                  Felhasználó

                    semmi probléma, elõferdül mindenkivel
                    üdv

                    #1870390
                    csaba
                    Felhasználó

                      Hogyan állítható be UDMA cd íróra. SCSI emulált természetesen.
                      hdparm -d1 /dev/hdd nem megy, mert nincs is hdd (devfs?).
                      Ugyanezen a gépen SuSE 8.2 alatt a fentivel mûködik.
                      UHU alatt mivel nem megy az UDMA, igen nagy a rendszer terhelés olvasás és írás alatt is.

                    9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
                    • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.