nVidia szerencsétlenkedés help!!!!

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok nVidia szerencsétlenkedés help!!!!

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1914118
    kovi
    Felhasználó

      prímán csináltad
      a 64-es drivert hagyd nem ilyen cpu-d van
      a run kicsomagolja a kernelmodokat meg a glx-et aztán lenyomja rajtuk a make installt

      szal jól csináltad

      #1914119
      admin
      Adminisztrátor

        Ha nem fordult volna le, akkor most egy szep fekete kepernyod lenne 🙂

        #1914120
        kovi
        Felhasználó

          ha túl nagy sz@rban lennél a kernelmodulok miatt, akkor lehet olyat csinálni, hogy az nvidiadriver helpjét megnézed – rájössz a run ki tudja csomizni a benne lévõ cuccot egy adott helyre make install nélkül. Ezek után Te nyomod a make installt, de csak a glx-ben. Elég suttyó módszer de ha nincs vmi extrém hw-ed akkor mûködni fog az elõzõ driver kernelmoduljaival az új glx.
          Na persze csak a seját felelõsségedre mivel a driverekben lévõ kmodulok változhatnak és nem mindig jó az elõzõ…
          már csináltam ilyet és mûködött, bár meglehet hogy csak szerencsém volt

          #1914121
          klemencz_henrik
          Felhasználó

            Köszike
            Iszonyat béna voltam tegnap a gépemmel. De ezek szerint szerencsém volt. Mostmár csak azt kéne tudnom, hogy miért nincsenek benn a KDE menüben a játékok, amikor feltelepítettem. Ott vmelyik 3d-s játékkal talán ki is tudnám próbálni.
            De ez már másik történet

            #1914122
            kovi
            Felhasználó

              terminálra: glxgears és megnézed mennyi fps-el megy
              a kde játékokat nem te cseszted el hanem azt nem az elsõ cd-rõl kell

              nézz el a http://www.uhulinux.hu-ra ott a letöltésre ott a packagest keresd vmelyik tükrön abban pedig asszem a 2.cd anyagait. Ott lesz a kde..games..mittudomén.uhu

              azt meg tedd fel
              kpackage -vel
              vagy terminálból
              dpkg -i kdegames.uhu – val

              #1870916
              csaba
              Felhasználó

                Hi. Szóval letöltöttem az drivert (4496) ami IA32-es. (ez egybéként intel architekúra vagy mi?? mert nekem AMD-m van, de nem 64 bites) Vagy az az AMD64 az micsoda??. Lehet az kellet volna a 1800+os procimhoz??
                Szóval letöltöttem. Aztán elindítottam a rendszert INIT3-on (mert hiába léptem ki konzolra INIT5-bõl, és állítottam át INIT3-ra, a telepítésnél reklamált, hogy fut egy Xfelület, kapcsoljam ki)
                az sh NVIDIA* stb vel, nem ment, mert reklamált vmi FTP hely miatt. aztán mc-vel csak simán rákattintottam és:
                – elõször azt mondta, hogy ez fel van már telepítve, akarom-e felülírni???
                – aztán felülírtam, de akkor vmi kernelprobléma miatt nyavajgott, de kilépni nem lehetett belõle, hanem lefuttatta magát
                – aztán configfile szerk, és reboot után bejött a LOGO, tehát elvileg ok

                Kérdések:
                ez a NVIDIA…run fileszerintetek egybõl le is fordította magát, vagy kellett volna a szokásos fordítás??
                A LOGO nem csak a configátírás miatt jön be?
                Ha mûködnek az OpenGl-es képernyõvédõk, akkor mûködik?
                Ha nem jó, hpgyan tudom leszedni ezt a Drivert és mondjuk a szokáss fordítással újól felrakni??

              6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
              • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.