Kezdőlap › Fórumok › Fedora Core / RedHat /CentOS › Fedora/RedHat kezdõ › VIA 8233-as (asus a7v8x-x) hangkarit nem sikerul osszehozni.
- This topic has 5 hozzászólás, 6 résztvevő, and was last updated 22 years, 4 months telt el by
nextar.
-
SzerzőBejegyzés
-
2003-12-15-21:38 #1922413
fordits kernelt.
2003-12-16-10:41 #1922414nekem a7v8x -em van de szerintem audio ugyanaz rajta
00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235 AC97 Audio Controller (rev 50)
kernelbe bele kell fordítani és megy alsa sem kell hozzá (de azzal is megy..)
2003-12-16-10:55 #1922415http://www.alsa-project.org/alsa-doc/doc-p…&module=via82xx
Nézd meg ezt meg még pld a redhat oldalán hátha ott is van valami help ha nem akkor még google keress rá a redhat via szavakra …aztán esetleg a kernelfordítás…2003-12-16-12:33 #1922416nálam anno ment redhat alatt via82xx modul
nézd meg hogy a biosban be van -e lõve a legacy audio(sb komp) , már ha van ilyen a biosban. ha be van akkor tedd no-ra! A pnp os jelenlétét a biosban szintén no-ra.
aztán ezt nézd meg: nekem volt úgy hogy egy usb kártyával „ütközött”, pl ilyenekre is figyelj.
ha megvan akkor a redhat moduljait nézd meg, su után lsmod-dal és ha nincs via82xx(vagy minek hívja a redhat), akkor modprobe-val töltsd be csak úgy próbaképp. A hibaüzenetek sokat mondóak lehetnek.
ha kde-t nyomsz akkor a hangszolgáltatásoknál figyelj hogy az arts nem-e alsa eszközt keres, mert azt megette a fene. Lökd oss-be.ui redhatban nincs alsa(bár nem írod milyen verz). szal az nem is fogja találni a hangeszközt.
ui másik alaplapon néztem, de az integrált hangnál ua. (Egyébként egy realtek csip volt mellette)
üdv
ha kétszer van itt akkor bocs nem ment a böngészõm(vendég vagyok egy wines hálón…:( )2004-02-07-11:02 #1922417hali
nekem is ez a gondom, de h akicsit tüzetesebben megnézem a alaplapot akkor ott virit rajta egy analog devices ad1980 és a winfoson is az ad1980-as driver kell a mûködéshez. Van valakinek valami ötlete?
2009-12-04-19:55 #1871916Udv.
A subjectben emlitett gond van; ALSA-val sem megy, nem talalja a hangkarit, vagy mi. Itt volt par linux-guru, de senki nem tudott vele mit kezdeni.
Van valakinek valami iranyado tippje?
kosz -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.