/dev/sound/mixer

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1926395
    paca5
    Felhasználó

      linuxban 2db hangrendszer (hangszerver) tud képes egynél több hangot egyszerre kiadni
      1 arts
      2 esd

      Probáld ki (én még sosem probáltam) mplayer, xmms állítható a kimenet a többi esetén nemtudom.

      #1926396
      admin
      Adminisztrátor

        Ugyebár van ez az eszköz, ezt használják a multimédiás programjaim (XMMS, MPlayer, RealPlayer, stb.)  
        Az baj, hogy egyszerre csak egy tudja használni? Mert például a realplayer csak akkor játszik le hangokat, ha az xmms-ben a stopra kattintok.
        Más rendszereknél ugyebár alapbeállítás, hogy több különbözõ program játszon le hangokat.

        Ez sem minden esetben mûxik, a „más rendszereken”.

        Linuxban ezt így oldották meg? Csak kicsit zavar…

        Amúgy a hangkártyám analog devices AD1885 vagy vmi ilyesmi, tehát alaplapon van. és intel, és ac97, és nincs midi sem (csak szoftveresen).

        #1872145
        csaba
        Felhasználó

          Ugyebár van ez az eszköz, ezt használják a multimédiás programjaim (XMMS, MPlayer, RealPlayer, stb.)
          Az baj, hogy egyszerre csak egy tudja használni? Mert például a realplayer csak akkor játszik le hangokat, ha az xmms-ben a stopra kattintok.
          Más rendszereknél ugyebár alapbeállítás, hogy több különbözõ program játszon le hangokat.
          Linuxban ezt így oldották meg? Csak kicsit zavar…

          Amúgy a hangkártyám analog devices AD1885 vagy vmi ilyesmi, tehát alaplapon van. és intel, és ac97, és nincs midi sem (csak szoftveresen).

        3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
        • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.