Ugyebár van ez az eszköz, ezt használják a multimédiás programjaim (XMMS, MPlayer, RealPlayer, stb.)
Az baj, hogy egyszerre csak egy tudja használni? Mert például a realplayer csak akkor játszik le hangokat, ha az xmms-ben a stopra kattintok.
Más rendszereknél ugyebár alapbeállítás, hogy több különbözõ program játszon le hangokat.
Linuxban ezt így oldották meg? Csak kicsit zavar…
Amúgy a hangkártyám analog devices AD1885 vagy vmi ilyesmi, tehát alaplapon van. és intel, és ac97, és nincs midi sem (csak szoftveresen).