ebben az esetben a helyedben a monitort nem fixálnám gyártóhoz, hanem kézzel adnék frekvenciaparamétereket mind hor., mind vert. értékre.
utólag ezeket az /etc/x11/xf86config állományban találod ilyesmi néven
HorizSync
VertRefresh
a monitorod valós adatait írd ide(egy felbontást azért sem tudhat elérni egy konfig, mert pl. a megadott értékék kicsik), meglátod hogyan kell. a monitor papírjain rajta kéne lennie a frissítsési frekinek, és a szinkronjelnek is. persze csak a saját felelõsségedre írogass.
más: miért nem uhu11-et ebédelsz? abban az ilyen kis felbontásokhoz is igazodik a loginmanager(kdm, gdm akármi)
ui: partícionálás: a cfdisk már csak ilyen, de lagalább megbízható.
üdv