Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Tv kártya Matrox G450 eTv
- This topic has 9 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 22 years, 1 month telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-04-21-09:45 #1938686
a driver v4l képes? mert akkor az mplayert felparaméterezed és kész
2004-05-07-08:17 #1938687Xawtv-vel sikerült életet lehelni belé, de MPlayerrel és Gv4l-al csak hang van és kék ablak. Viszont ha az ablakot mozgatom, akkor bevillan a tv adás képe. Szóval valami van, csak a kék képernyõ eltakarja. 🙂
2004-05-07-08:55 #1938688Próbáld a tvtime-ot! Annak jó a képe, de ha mplayert akarsz, vagy azzal felvenni, esetleg ezt a parancsot próbáld:
mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:channel=SE12:width=720:height=576:norm=PAL pp=0x20000,denoise3d=4:4:5
ezzel nézel, persze a csatorna nem tuti hogy stimmel, akkor próbálj a h és k billentyûkkel léptetni…
Felvételhez meg ezt használom…:mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2200:keyint=350 -tv on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi -lameopts cbr:br=192
Ezen persze lehet változtatni, még én is nézegetem melyik beállítással jobb…de ezt próbáld magad!
😉2004-05-07-09:55 #1938689A tvtime is kék képernyõ. Egyébként az xawtv-nek jó a képe. Az MPlayert is kb. ezzel a paranccsal próbáltam, csak a csatorna volt más.
A mencodert még megnézem, hogy azzal mit csinál.2004-05-07-10:12 #1938690biztos, hogy jól van megadva a bemenet? Kék képernyõm akkor volt, amikor váletlenül a video1-et adtam meg video0 helyett…Csak tipp…mert ha az xavtv megy, akkor a kártyáddal nincs zûr…
2004-05-07-10:53 #1938691sztem jó, mert ha elhúzok egy másik ablakot a kék ablak elõtt, vagy leküldöm a taskbarra és onnan vissza, akkor bevillan a tv képernyõ egy pillanatra és megy az adás csak „bekékül”.
2004-05-12-08:00 #1938692rájöttem, hogy akkor van kék képernyõ az mplayerben és a gv4l-ban, ha elõtte futott már az xawtv. addig, amig nem futtatom semmi gond. gondolom, akkor az ront el valamit.
ha kijelentkezem grafikus felületen és utána vissza, akkor megint jó minden addig, amig nem indítom az xawtv-t újra.
valami ötlet?2004-05-12-08:12 #1938693Most akkor megy a többi progival is, amíg az xawtv-t el nem indítod? Mert akkor, hagyd azt a fenébe! 😆 Nálam az mplayer és a tvtime adja a legszebb képet… 😉
2004-05-12-08:43 #1938694most, hogy mondod! 😀
a tvtime sem volt jó, de gondolom annak is az volt a baja, hogy a xawtv bekékítette a képenyõjét, utána meg leszedtem és el is felejtettem.
kösz még1x a megvilágosítást meg, hogy foglakoztál a problémámmal. 🙂2009-12-04-19:56 #1873698A fenti kártya megy valakinek Uhu alatt? Azt már megtaláltam, hogy a „3rd party” driverek közt van Marvel driver és bele is van a támogatás fordítva a kernelbe. Mit kellene még csinálnom, hogy elindúljon a tuner része is?
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.