Nekem is volt ilyen gondom.
Ha a kmix program bemenet füle alatt nincs semmi, akkor kernel fordítás.
Ha van, akkor a kimenet és a bemenetet is húzd fel a mastert (kim.), meg a PCM-et (bem.).
Esetleg próbálkozhatsz a speciális beállításoknál. (Ha vannak, fordítás után vannak.)
Az Uhu a cmi8738-t simán alapból felismeri korrekten
terminal -] alsamixer -] master és a pcm-t told fel csutkára 😀
Nekem speciel a pcm nem mûködött korrekten alsa-val, viszont OSS-el igen. Sõt a hálókártyám ami 1.0 alatt tökéletesen mûködött, 1.1-rcx-1.1 alatt már meg sem nyikkant.
Ezért dobtam ki.
Persze nem muszáj fordítani, de félni sem kell. Itt van egy srác, akinek 4 napja van Linuxa, de már lefordította a kernelt.
Eléggé új vagyok linuxos körökben, bár már feltelepítettem néhány linuxot.
Szóval a problémám az lenne, hogy nem tudom a hangkártyámat szólásra bírni. Mármint rendes szólásra, mert olyan halk. mintha 1 érfõldre lenne tõlem a hangszóró.