Ez nem bug, hanem feature 😉
Azért van, mert mind a kettõ a ~/Desktop alatt tartja az asztalod tartalmát. Elméletileg azért, hogy mindkettõ alatt ugyanaz az asztal fogadjon, ezért van pl az is, hogy elsõ indításkor egy szemétkosár és egy kuka is van az asztalon. Reboot ezen nem segít 🙁 .
Deus, ha jól emléxem az 1.0 alatt volt vmi hasonló nálam is…akkor volt itt egy topic erre, ott vki talált megoldást….de komolyan csak rémlik, nem vagyok benne biztos! Csak ott pont a gnome alá jött be a kde-s asztal…
A jobbklikkre is GNOME-menu ugrik elo. Tehat elvileg KDE indult, de a kepernyo kozepen (asztal, ahogy a winben hivjak) GNOME ikonok vannak, a jobbklikk menuje szinten GNOME, de a fomenu (ami win alatt a START) az KDE-s! Na akkor most mit is kel csinalni?
Ja-Ja, a nautilus kavar, Xfce alatt is csinál olyat, hogy elindítás után megjelenik a desktopodon az összes gnome-os ikon :)! Ez lehet jó is, mert ugye Xfce alatt nincs ikon az asztalon :)! Próbáld kilõni a nautilus-t!
Talaltam egyszerubb megoldast ra: kelemengabor javaslatan elindulva megcsinaltam azt, hogy lehertem ps x-szel a futo programok listajat. Kozte volt a Nautilus. Megneztem a szamat, aztan kill 1822 (ez volt a szama 🙂 ) Siman visszajott a KDE felulet, es meg a jobbklikk menu is! 🙂 Thx a segitseget!