Ugyanígy menet közben cseréltem ki a cdírómat dvdíróra, a rendszerindításkor autómatikusan értesített a változtatásokról.
A mûködés viszonylag problémamentes:
mplayer nálam sem talál dvd meghajtót, de a totem igen!
Mindössze azért nem találja az mplayer nálatok a /dev/dvd-t mert nem csináltátok meg!!!
Csak ennyit kell tenni root-ként: ln -s /dev/cdrom /dev/dvd
Amennyiben az elsõ dvd-rõl van szó.
sziasztok!Vettem egy dvd írót!Lg!Milyen beállitások kellenek hogy használni tudjam?Fstabban mit kell átirni?Eddig egy sima cd iro volt benne!Most felismerni a de az fstab marad minden ugyanaz!Tehat scsi eszköz, kernelben kell valamit ujra forditani hogy hasznáélni tudjam, vagy elég a sima régi cd iráós kernel beállítások?
Valamint mplayert hogy tudom szora birni hogy lejátsza a dvd filmeket?Mert most ugye nem találja /dev/dvd…köszönök mindne segítséget