Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Lemezmûvelet-probléma fagyasztja a rendszert
- This topic has 8 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 22 years telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-07-01-07:41 #1957686
hw hibára gondoltál? mivel a dma módokkal szívsz..
terminál
su
jelszó
ide-smart /dev/hda
figyeld az értékeket / de ha a merevlemezembõl másodjára is érdekes hangok jönnének akkor vagy visszavinném garba(ha még garos) vagy kihajítanám a picsába.mindenképp szedj le gyorsan mindent róla egy jól mûködõ tárra, amíg teheted, boztos ami biztos..
2004-07-01-08:29 #1957687ide-smart: minden passed.
Meggyõzõdésem, hogy nem hardware hibáról van szó (bár nem tudom, hogyan tudnék errõl meggyõzõdni; a linux parancsomra gond nélkül írja és olvassa a hda-n lévõ partícióját).
Fogalmam sincs, hogy a linux miért akarja macerálni ezt a merevlemezt, de biztos vagyok benne, hogy a lemez jól mûködik, és a DMA is jól mûködik. (Persze amíg elõ nem áll az anomália.)2004-07-01-08:44 #1957688hát ez a berregés és lefagyás még a logok és smartlog nélkül is eléggé hw szagú..
milyen démonok futnak a háttérben_?
2004-07-01-09:40 #1957689Nem tudom, hogyan tudhatom meg, mik futnak. (A ps -A- ból semmit nem tudok kihámozni.)
2004-07-01-17:14 #1957690Hozzá tudnám tenni, hogy a hdparm szerint sectors=78165360, a naplók tanúsága szerint tehát mintha nem létezõ szektorokat próbálna olvasni. De ki és miért? Mit tehetek?
2004-07-01-18:38 #1957691Nem az alaplapi chipseted miatt van? Mert en pl most epp egy uj MSI alaplap miatt szivok kb ugyanigy. Legalabbis sztem chipset tamogatas hianya lesz, vagy bug. KT400A a chipset.
2004-07-03-00:14 #1957692dunno, en nem bizom a smartban;
egyszer volt hibas merevlemezem (jo kis quantum lct15, elt ~4,5 evet) ami smart szerint akkor is pass / pre-fail, amikor 3 badblock volt rajta;
imho nezd meg ‘badblocks -v /dev/hdx’szel, hatha;ide kabel cserejet probaltad? neha az a gond;
ha meg nem letezo sectort probald elerni, az 75% hard hiba;
milyen alaplap es chipset, milyen merevlemez (mikori);2004-07-03-06:46 #1957693Tehát az alaplapom egy P4S533-X típusú ASUS, SIS chipsettel. Az érintett merevlemez egy MAXTOR, lehet már pár éves.
2009-12-04-19:56 #1874982Sziasztok!
Nagy problémám volna: idõnként a merevlemez nyilvánvaló ok nélkül elkezd berregni, és soha többé nem hagyja abba. Ilyenkor a linux használhatatlanná válik, általában teljesen lefagy.
A log fájlokba betekintve lemezmûveletekkel kapcsolatos hibaüzenetek tömegét látom. Egy nagyon rövid részlet:Code:Jun 30 15:19:55 localhost kernel: hda: write_intr error1: nr_sectors=32, stat=0x51Jun 30 15:19:55 localhost kernel: hda: write_intr: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error }
Jun 30 15:19:55 localhost kernel: hda: write_intr: error=0x10 { SectorIdNotFound }, LBAsect=78167336, sector=27176
Ilyenbõl négy egyforma egymás után, majd egy ide0: reset: success, majd megint a fenti sorozat, ez egy párszor ismétlõdik, majd
Code:Jun 30 15:19:56 localhost kernel: end_request: I/O error, dev 03:04 (hda), sector 27176 -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.