Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › UHU-Linux szerver › Linux, 3 hálókártyából egyszerre csak 2 megy
- This topic has 6 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 21 years, 11 months telt el by
vtechun.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-07-21-16:44 #1959952
Egyik Rílteknek adj 10.0.0.1 -es ipt másik maradjon 192.168.0.1; network broadcast stb. is változzon; és lehet menni fog. Nekem csak 2 kártya volt, de 192.168.0.X ahol X=1,2 nem mûködött, csak 10.0.0.1-el. Nem tudom miért, meg lehet hülyeséget beszélek, de nézd meg.
2004-07-21-17:10 #1959953nem tûnik hüleségnek
én is úgy tudom, hogy nem tartozhat egy csoportba a két hálókártya2004-07-21-20:20 #1959954megoldottam, az egyik ip-ben a 0 helyett 1-est írtam és a hozzá tartozó átjáróban is… mostmár megy..
2004-07-21-20:49 #1959955a netmaskok 255.255.255.0 .
tehát átraktad egy másik hálózatra…
2004-07-22-18:58 #1959956az mi miatt lehet, hogy a helyi hálón 2 wines gép meg a linuxos samba, nem látják egymást a winek, a szervert mindkét géprõl látjuk, meg még az is probléma, hogy az smbpasswd ezt írja ki amikor meg akarom változtatni a jelszóját a fauszt nevü felhasználónak:
smbpasswd fauszt
New SMB password:
Retype new SMB password:
LDAPS option set…!
fetch_ldap_pw: no ldap secret retrieved!
ldap_connect_system: Failed to retrieve password for from secrets.tdb
Failed to find entry for user fauszt.
Failed to modify password entry for user fausztUhu-szerver a rendszer amúgy…
2004-07-22-19:41 #1959957up!
2009-12-04-19:56 #1875244Hello!
Van egy gépem: 3 hálókártya: eth0 : 8139too(IP:192.168.0.2) , eth1: 8139too (IP:192.168.0.1) , eth2 : 8029 (ne2kpci), az eth2-be megy az adsl… ez mindig megy(jól müködik), a netmaskok 255.255.255.0 . A két statikus IP-vel rendelkezõ kártya (eth0, eth1) megy be egy-egy gépbe – amelyeknek meg szeretném osztani a netet, namármost, nemhogy a megosztás nem müködik, hanem még egyszerre mindkét gépet sem lehet pingelni… ha irogatok az ifconfig után IP-t (uazt. mint ami volt) akkor vanhogy megcserélõdnek és most a másik helyi hálóban lévõ gépet lehet pingelni (a 2 gép IP-i 192.168.0.20, 192.168.0.10) egy 0-val kevesebb a gépeknek megadott átjáró IP-je. A lényeg az, hogy egyszerre még nem ment mindkét LANkártya… tehát a 2 klens gép még vtlenül sem látta egymást… mi lehet a gond? Biztos van valami megoldás, 2szer kellene betölteni a modult? vagymi, nem kenem annyira a támát…SEG
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.