Kezdőlap › Fórumok › Slackware, Slax problémák › Slackware es automatikus kikapcsolas
- This topic has 17 hozzászólás, 7 résztvevő, and was last updated 21 years, 10 months telt el by
aty.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-08-24-05:46 #1965499
bareacpi.i kernelt raktad fel, amikor választani kellett?
2004-08-24-06:03 #1965500Azt hiszem Nem !!! 😳
Ujra kell rakni a rendszert ???? 😡
U.I Nagy szivas lenne , de hat az ember igy tanul nem ???? 😛 😛 😛 😛
2004-08-24-06:08 #1965501Nem ismerem a Slackware-t (sajnos, pedíg éget a kíváncsiság), de elvileg több kernel is lehet egyidõben a masinán, oszt arról indítasz, amirõl akarsz.
2004-08-24-06:08 #1965502Ujra kell rakni a rendszert ????
Nem, de vsz. megérné telepíteni az új kernelt a 2. cd-rõl. Ha jól emlékszem, valami testing nevû mappában van. Van hozzá readme is, amit mindenképp olvass el!
2004-08-24-06:12 #1965503Ezért teljesen fölösleges újrarakni a rendszert, forgass egy kernelt acpi támogatással.
Vagy pedig a slackware cdrõl másold fel a helyes kernelt. kernels/bareacpi.i/ a benne lévõ fájlokat a /boot könyvtárba másolod, majd megfelelõen módosítod az /etc/lilo.conf-ot. Lilohoz sajnos nem értek. De ha raksz grubot segítek, a grub felrakásában is. 🙂2004-08-24-06:13 #1965504Ujra kell rakni a rendszert ????
Nem, de vsz. megérné telepíteni az új kernelt a 2. cd-rõl. Ha jól emlékszem, valami testing nevû mappában van. Van hozzá readme is, amit mindenképp olvass el!
A testing az a 2.6os kernel.
2004-08-24-06:16 #1965505Grub -ot ihu 1.1.1 alatt hasznaltam , de ugye azt o rakta , de ha segitesz akkor azt rakok fel mindenkepp mert nekem valahogy nem jon ve a LILO .
SBarna
2004-08-24-06:18 #1965506Akkor léci mondd el melyik winyón hogyan vannak az oprendszerek, legegyszerûbb ha bemásolod az /etc/fstabot.
Közben szedd le és telepítsd:wget ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slac…5-i486-1ncr.tgz
installpkg gnugrub-0.95-i486-1ncr.tgz2004-08-24-06:25 #1965507Tényleg forgass inkább egy saját kernelt, mert az csak növeli a rendszered teljesítményét. Azt akkor beleteszed az ACPI támogatást.
2004-08-24-06:27 #1965508Sajnos most nem tudom bemasolni a fstab -ot mert nem otthon vagyok hanem dolgozom de delutanra mindenkepp meglesz .
addig is roviden
hda1 -Xp
hda5 – slacki
hda7 – swapde azert bemasolam ide majd az fstab -ot ha ugy konnyebb neked
kosz
Sbarna
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.