Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › TV tunerrõl felvétel
- This topic has 6 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 21 years, 8 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-10-15-10:25 #1978031
Elszomorítalak, a mencoder a legjobb :D, csak jól kell beállítani.
2004-10-15-10:52 #1978032A dolog engem id érdekelne, csak én még ott tartok, hogy a kép van de hangom nincs tv-zés közben. Pixelview Play TV Pro -m van te neked mlyen van? hogy adtal neki hangot? milyen disztribot használsz?
2004-10-15-11:15 #1978033nekem kworld, használt progi:tvtime, mplayer ( mencoder ), disztri : slackware 10.0
Tuner, kártya beállítások helyesek? mixer-ben semmi nincs lehalkítva, a hangkarin a bemeneted ( hová a tv kari hangot dugtad ) engedélyezve van? ( kmix, alsamix, stb. ) Elösször ezeket ellenõrizd!2004-10-15-14:02 #19780342004-10-15-23:12 #19780352004-10-16-08:56 #1978036Ez az mp2:abitrate=128 b@ssz@ a csorom, mert en is szeretnem, de minden felvetelem bugyborekol mp2-vel… Igy kenytelen vagyok mp3-at hasznalni, igy ugyan a mencoderrel szepen tudom vagni a felveteleket, de ha avidemuxxal vagnam, akkor elmegy a kep/hang szinkron. (mpeg2 file)
Neked nincs bugyborekolas az mp2-n? (Nem jut eszembe jobb szo, olyan a beszedhang, mintha kozben gargarizalna a beszelo.. 😉 )
Ja es csak mp2-nel van ilyen.Toma_
[align=right][snapback]90151[/snapback][/align]Bugyborékolni nem szokott, az tény viszont, hogy nem a legjobb a minõsége. Nem szabad túlvezérlés közelébe se menni, mert akkor nagyon ocsmányul szól. De tulképpen magasabb bitrátával is lehet felvenni. Az is javít valamit a minõségen.
Hanyas mplayert használsz.A legújabb cvs verziókban van beépített toolame támogatás (ha jól láttam). De még nem néztem meg, hogy használható-e valamire. A toolame lényegesen jobb minõségû mp2-õt csinál, mint libavcodec.
Bár a libavcodec féle is csak a realtime tömörítéssel gagyi, egyébként jó.
Vágni az mpeg-et csak a tcmplex tudja korrektül, már ha számít neked a dvd kompatibilitás.2009-12-04-19:56 #1876482Hi!
Tud vki vmi jó kis progit, amivel jó minõségben lehet felvenni tv kártyáról képet,+hangot?
Zapping-gal próbálkoztam, az viszonylag jó is lenne, csak soxor széthal, + csinál érdekes dolgokat.+vmiért nem vesz fel hangot.De tvzés közben van.
mplayer/mencoder-rel is próbálkoztam, az még tv nézés közben sem ad hangot, a felvételnél + pláne.Szóval:
Kéne 1 ügyes progi, ami 1szerû, érthetõ, tud recordolni, szépen tömöríteni, és még a hangot is felveszi…Elõre is köszi!
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.