Tehát…nyomtató:
nézted a vezpulton a nyomtatóknál?
hang:
mixerek fel vannak tekerve? Nincs vmelyik letiltva? ( kmix, amix, stb… )
usb:
/dev/usb – asszem uhu alatt
– hogyan telepíthetek USB csatlakozású multi funkciós nyomtatót (PHILIPS/SAGEM MF-jet450-es) -nehéz adatot találni róla-.
[align=right][snapback]94501[/snapback][/align]
Ha a vezérlõpult nem ismeri, akkor az nem jó 🙁
Nézz utána a http://www.linuxprinting.org-on, és a gyártó honlapján. Ha itt nincs semmi, akkor http://www.turboprint.de , de ez fizetõs.
Egyébként úgy tudom, hogy a multifunkciós akármiket nem nagyon támogatják linux alatt 🙁
Ha jól tudom az Uhu Linux 1.1 még 2.4 -es kernellel mûködik, így ha a gép bekapcsolás (és a linux indítása után) csatlakoztatod a nyomtatót, akkor nem fogja felismerni. (Nálam legalábbis így volt…)
Elõször csatlakoztasd a géphez és kapcsold be, majd indítsd a linuxot!
Kezdõ UHULINUX-os ként (kb 6 óra használat után) néhány alapkérdésem lenne :
– hogyan telepíthetek USB csatlakozású multi funkciós nyomtatót (PHILIPS/SAGEM MF-jet450-es) -nehéz adatot találni róla-.
– mi a teendõ ha a hangkártya (integrált) nem jelez hibát, fel is ismeri, de a gép teljesen néma.
– hogyan állapíthatom meg, hogy a 6 USB csatlakozóból melyik hányas számú.
Elõre is kösz a segítséget , remélem ezek megoldható problémák.