A slack-et, azért nem mondanám kifejezett lassúnak…
(Ha nem vásároltad, akkor gondolom a slacket is letöltötted valahonnan. Onnan a forrássokat letöltheted.)
Amik gyorsíthatnak:
saját konfigurálású 2.6-os kernel, ck patch-e (http://ck.kolivas.org/patches/)
glibc, ill a gyakran használt programok lefordítása
Csodákat ne várj! (Fõként pl. a kde, vagy ooo számottevõen nem lesz gyorsabb, és fõként nem lesz gyors.)
Persze nem tudom, hogy mi a tudományos munka, mert ha pl. disszertációt írsz, akkor arra nem kell gyors gép, ha mondjuk szimulációt futtatsz, arra meg mindenképpen vas kell…