Esound daemon

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott Esound daemon

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1985801
    aty
    Felhasználó

      A zavartságát valószínûleg az okozza, hogy van egy tv-tuner kártya is a gépben, bár ez egy XX. századi oprendszert nem kellene, hogy bezavarja.

      Szóval elméletileg a hw:2 a hangkártya, és hw:1 a tvtuner. Létezik -d opciója az esdnek, de a config filejába hiába írom be, hogy „device=hw:2”, nem fogadja el. Gyakorlatilag a config fileban semmi érdemlegeset nem lehet állítani.

      #1985802
      aty
      Felhasználó

        Nah, részlegesen megoldódott.

        aty@languszta:~$ cat /etc/esd.conf
        [esd]
        auto_spawn=1
        spawn_options=-d hw:1 -terminate -nobeeps -as 2
        spawn_wait_ms=100

        Ezekkel a beállításokkal megy az xmms, de az artsd 100%os proci használatra ugrik :blink:

        #1877123
        csaba
        Felhasználó

          Szeretném belõni az Esound daemont Linux 2.6.9 alatt, de hiányol egy devfilet:

          root@languszta:/pkg# esd
          ALSA lib pcm_hw.c:1155:(snd_pcm_hw_open) open /dev/snd/pcmC0D0p failed: No such file or directory
          root@languszta:/dev/snd# ls
          controlC0  controlC1  pcmC0D0c  pcmC0D1c  pcmC1D0c  pcmC1D0p  pcmC1D1c  pcmC1D2p  timer

        3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
        • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.