Egyszerû Net indítás Userként

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott Egyszerû Net indítás Userként

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1987877
    Bbt
    Felhasználó

      Nem tetszik, hogy userként mindig el kell indítanom az isdn-configot, meg root jelszót megadnom, ha netezni akarok.
      Annyit elértem, hogy bootkor betölti az isdn modult, így azt már nem kell minden netezés elõtt külön betöltenem, de ha userként netezek még mindig rootjelszót kér, és csak addig hajlandó megjegyezni , amíg újra nem indul a gép. Hogyan vegyem rá, hogy megjegyezze, vagy ne kérje? Vagy mit töltsön be még bootkor, hogy egyszerûbb legyen? Vagy hogyan indítsam a netkapcsolatot?
      Köszönöm elõre is!
      [align=right][snapback]100631[/snapback][/align]

      szia!
      a /etc/sudoers filet kell meggyõznöd, hogy az adott utasítást passwd nélkül lehessen indítani.
      man sudo, ill. nézd meg a sudoersben vannak-e példák, ill.:
      http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=10746

      #1987878
      admin
      Adminisztrátor

        A Sudoers file-omban cak ennyi van:

        # sudoers file.
        #
        # This file MUST be edited with the „visudo” command as root.
        #
        # See the man page for details on how to write a sudoers file.
        #

        # Host alias specification

        # User alias specification

        # Cmnd alias specification

        # User privilege specification
        root ALL=(ALL) ALL

        #knoppix ALL=NOPASSWD: ALL

        A man -t megnéztem, de ott inkább arról volt szó, hogy ki mit futtathat, de, hogy mihez nem kell jelszó olyat nem találtam. Kezdõ linuxos vagyok, magas volt nekem, ami a man -ban volt. :blush:

        #1987879
        Bbt
        Felhasználó

          akkor marad a link, amit mellékeltem, ott a válasz.

          szerk.: és a root alá szúrj be egy sort a userneveddel:

          user ALL=(ALL) ALL

          innen kezdve, ha a sudo parancsot kiteszed egy parancs elé, aza parancs rootjoggal fog futni a saját jelszavaddal -> innen kezdve nem is kell rootként ténykedni. imho szokd meg a használatát, megéri.

          #1987880
          admin
          Adminisztrátor

            Na közben egy sokkal egyszerûbb módon sikerült megoldani. De a fentieket majd áttanulmáníozom, köszi!

            #1987881
            Bbt
            Felhasználó

              Na közben egy sokkal egyszerûbb módon sikerült megoldani. De a fentieket majd áttanulmáníozom, köszi!
              [align=right][snapback]100636[/snapback][/align]

              ok, de írd le hogy, hogy más is tanulhasson belõle.

              szerk.: mondjuk én ezt a módszert ismerem, ezért innen közelítettem meg a problémát. Ha jobban belegondolok, biztos van „egyszerûbb” is…de legalább is más… 🙂

              #1987882
              admin
              Adminisztrátor

                ok, de írd le hogy, hogy más is tanulhasson belõle.

                szerk.: mondjuk én ezt a módszert ismerem, ezért innen közelítettem meg a problémát. Ha jobban belegondolok, biztos van „egyszerûbb” is…de legalább is más… 🙂
                [align=right][snapback]100638[/snapback][/align]

                Azért nem írtam le az egyszerûbbet mert ég a pofám…. a megoldás:
                isdn-config. Ennyi. Nem kér jelszót.

                #1877271
                csaba
                Felhasználó

                  Nem tetszik, hogy userként mindig el kell indítanom az isdn-configot, meg root jelszót megadnom, ha netezni akarok.
                  Annyit elértem, hogy bootkor betölti az isdn modult, így azt már nem kell minden netezés elõtt külön betöltenem, de ha userként netezek még mindig rootjelszót kér, és csak addig hajlandó megjegyezni , amíg újra nem indul a gép. Hogyan vegyem rá, hogy megjegyezze, vagy ne kérje? Vagy mit töltsön be még bootkor, hogy egyszerûbb legyen? Vagy hogyan indítsam a netkapcsolatot?
                  Köszönöm elõre is!

                7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
                • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.