Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › VLC Player
- This topic has 6 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 21 years, 6 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-12-08-15:35 #1989417
Most mondanám, hogy nézd meg a honlapomon, van screenshot és leírás, de az uw megint cseszexik…szal bekopizom 🙂
Ha fordítani akarod, akkor szükséged van a következõkre ( nálam slack 10 alatt ezek hiányoztak ):
-a52dec-0.7.4
-ffmpeg-20041113
-wxWidgets
-vlc-0.8.1ebben a sorrendben tedd fel õket!
Az elsõt én simán, extra opciók nélkül fordítottam. Az ffmpeget viszont már így:./configure –enable-mp3lame –enable-vorbis –enable-shared-pp –enable-gpl
A wxWidgets-et szintén opciók nélkül forgattam, majd a vlc-ét így:
./configure –with-ffmpeg-tree=/mnt/pomm/progik/noinfo/ffmpeg-20041113/ –disable-libmpeg2 -with-wx-config-path=/mnt/pomm/progik/noinfo/wxWidgets
Természetesen az elérési utakat át kell írnod a sajátodnak megfelelõen, illetve, ha neked fent van vagy felteszed az install elõtt, elhagyhatod a –disable-libmpeg2 kapcsolót.
2004-12-08-16:37 #1989418Amúgy milyen a vlc player???
2004-12-08-16:51 #1989419Teszteltem két napig, de nem olvastam logokat…nos, nem rossz, de én mplayer fan vagyok 🙂
Amire több idõt kellene fordítanom, az az encodolás része…de ott soxor összeomlik, ráadásul nem jegyzi meg a legutoljára használt elérési utat, aztán meguntam a gépelgetést, tallózgatást… Lejátszással nem volt gond…( avi, mpeg, binfájlokat próbálgattam )
Ami tetszett benne, hogy simán lehet gimppel képet készíteni a filmrõl is, míg mplayer esetében váltanom kell x11-re, ott viszont nekem nem megy a fullscreen, tehát marad a „kisablakos” screenshot…2004-12-08-17:04 #1989420Teszteltem két napig, de nem olvastam logokat…nos, nem rossz, de én mplayer fan vagyok 🙂
Amire több idõt kellene fordítanom, az az encodolás része…de ott soxor összeomlik, ráadásul nem jegyzi meg a legutoljára használt elérési utat, aztán meguntam a gépelgetést, tallózgatást… Lejátszással nem volt gond…( avi, mpeg, binfájlokat próbálgattam )
Ami tetszett benne, hogy simán lehet gimppel képet készíteni a filmrõl is, míg mplayer esetében váltanom kell x11-re, ott viszont nekem nem megy a fullscreen, tehát marad a „kisablakos” screenshot…
[align=right][snapback]102770[/snapback][/align]Hát én is, de ahhoz új VGA kari kell (vagy csíkkal
nézni)
Tehát, majd ha utalják a sulinetes adót lesz új cucc.
Addig legalább megismerek néhány másik lejátszót 🙂2004-12-08-17:06 #1989421Ja miért löki ki néha a fordító ezt:
See for instructions.
The bug is not reproduceable, so it is likely a hardware or OS problem2004-12-08-17:07 #1989422src/common/nbkbase.cpp:290: internal compiler error: Segmentation fault
Please submit a full bug report,
with preprocessed source if appropriate.
See for instructions.
The bug is not reproduceable, so it is likely a hardware or OS problem
make: *** [coredll_nbkbase.o] Error 1Teljes egészépem így néz ki
2009-12-04-19:56 #1877449Hali!
Felszeretném rakni a VLC-t
De a configur elszáll:
ffmpeg/avcodec.h usability… no
checking ffmpeg/avcodec.h presence… no
checking for ffmpeg/avcodec.h… no
configure: error: Missing header file ffmpeg/avcodec.h.
ffmpeg/avcodec.h usability… no
checking ffmpeg/avcodec.h presence… no
checking for ffmpeg/avcodec.h… no
configure: error: Missing header file ffmpeg/avcodec.h. -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.