VLC Player

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott VLC Player

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1989417
    pomm
    Felhasználó

      Most mondanám, hogy nézd meg a honlapomon, van screenshot és leírás, de az uw megint cseszexik…szal bekopizom 🙂

      Ha fordítani akarod, akkor szükséged van a következõkre ( nálam slack 10 alatt ezek hiányoztak ):
      -a52dec-0.7.4
      -ffmpeg-20041113
      -wxWidgets
      -vlc-0.8.1

      ebben a sorrendben tedd fel õket!
      Az elsõt én simán, extra opciók nélkül fordítottam. Az ffmpeget viszont már így:

      ./configure –enable-mp3lame –enable-vorbis –enable-shared-pp –enable-gpl

      A wxWidgets-et szintén opciók nélkül forgattam, majd a vlc-ét így:

      ./configure –with-ffmpeg-tree=/mnt/pomm/progik/noinfo/ffmpeg-20041113/ –disable-libmpeg2 -with-wx-config-path=/mnt/pomm/progik/noinfo/wxWidgets

      Természetesen az elérési utakat át kell írnod a sajátodnak megfelelõen, illetve, ha neked fent van vagy felteszed az install elõtt, elhagyhatod a –disable-libmpeg2 kapcsolót.

      #1989418
      paca5
      Felhasználó

        Amúgy milyen a vlc player???

        #1989419
        pomm
        Felhasználó

          Teszteltem két napig, de nem olvastam logokat…nos, nem rossz, de én mplayer fan vagyok 🙂
          Amire több idõt kellene fordítanom, az az encodolás része…de ott soxor összeomlik, ráadásul nem jegyzi meg a legutoljára használt elérési utat, aztán meguntam a gépelgetést, tallózgatást… Lejátszással nem volt gond…( avi, mpeg, binfájlokat próbálgattam )
          Ami tetszett benne, hogy simán lehet gimppel képet készíteni a filmrõl is, míg mplayer esetében váltanom kell x11-re, ott viszont nekem nem megy a fullscreen, tehát marad a „kisablakos” screenshot…

          #1989420
          admin
          Adminisztrátor

            Teszteltem két napig, de nem olvastam logokat…nos, nem rossz, de én mplayer fan vagyok 🙂
            Amire több idõt kellene fordítanom, az az encodolás része…de ott soxor összeomlik, ráadásul nem jegyzi meg a legutoljára használt elérési utat, aztán meguntam a gépelgetést, tallózgatást… Lejátszással nem volt gond…( avi, mpeg, binfájlokat próbálgattam )
            Ami tetszett benne, hogy simán lehet gimppel képet készíteni a filmrõl is, míg mplayer esetében váltanom kell x11-re, ott viszont nekem nem megy a fullscreen, tehát marad a „kisablakos” screenshot…
            [align=right][snapback]102770[/snapback][/align]

            Hát én is, de ahhoz új VGA kari kell (vagy csíkkal
            nézni)
            Tehát, majd ha utalják a sulinetes adót lesz új cucc.
            Addig legalább megismerek néhány másik lejátszót 🙂

            #1989421
            admin
            Adminisztrátor

              Ja miért löki ki néha a fordító ezt:

              See for instructions.
              The bug is not reproduceable, so it is likely a hardware or OS problem

              #1989422
              admin
              Adminisztrátor

                src/common/nbkbase.cpp:290: internal compiler error: Segmentation fault
                Please submit a full bug report,
                with preprocessed source if appropriate.
                See for instructions.
                The bug is not reproduceable, so it is likely a hardware or OS problem
                make: *** [coredll_nbkbase.o] Error 1

                Teljes egészépem így néz ki

                #1877449
                csaba
                Felhasználó

                  Hali!
                  Felszeretném rakni a VLC-t
                  De a configur elszáll:
                  ffmpeg/avcodec.h usability… no
                  checking ffmpeg/avcodec.h presence… no
                  checking for ffmpeg/avcodec.h… no
                  configure: error: Missing header file ffmpeg/avcodec.h.
                  ffmpeg/avcodec.h usability… no
                  checking ffmpeg/avcodec.h presence… no
                  checking for ffmpeg/avcodec.h… no
                  configure: error: Missing header file ffmpeg/avcodec.h.

                7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
                • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.