Jogok az mc-ben?

Kezdőlap Fórumok SuSE Linux SuSE kezdõ Jogok az mc-ben?

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1992319
    kisbetu
    Felhasználó

      „User error! Change user and reboot!”

      Talán az a bonyolult helyzet állt elõ, hogy egy olyan file-rendszerre akarsz másolni, ahol a hozzáférési jogok nincsenek definiálva. Ez még nem lenne baj, de TE másoláskor következetesen ragaszkodsz a jogok átvitelérõl is.
      Tipikusan ilyen eset az, amikor FAT32-re másolnak mc-vel, de azt a kijelölést, hogy „Attribútumok megõrzése” elfelejtik levenni.

      Mi lenne, ha megpróbálnád e nélkül?

      #1992320
      admin
      Adminisztrátor

        AHA
        Tényleg 🙂
        Erre nem is figyeltem soha.
        Lászik is 🙂
        Köszönöm

        #1992321
        admin
        Adminisztrátor

          Gondolom ezt automatice nem lehet beállítani, hogy ki legyen kapcsolva
          (habár gondolom ext3 ról ext3 problémás lenne)

          #1877608
          csaba
          Felhasználó

            Szasztok!

            Hogy lehet beállítani rendesen az írási jogokat a SUSEBAN
            fstap-ban umask=000 van
            chmodot montolás elõtt adtam a célkönyvtárra

            De mikor másolok rá vmit ezt mondja:
            pl.:
            Nem sikerült beállítani a(z) „/mnt/hda_5/képe~e/hpim1316.avi” célfájlhoz tartozó jogokat. ? ?
            ?*hpim131 ? A mûvelet nem engedett (1)

            Aztá rányomok a kihagyra, s oda teszi ettõl függetlenül
            Meg a progik is tudnak ide írni
            csak az mc löki mindig a rizsát!

          4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
          • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.