Talán az a bonyolult helyzet állt elõ, hogy egy olyan file-rendszerre akarsz másolni, ahol a hozzáférési jogok nincsenek definiálva. Ez még nem lenne baj, de TE másoláskor következetesen ragaszkodsz a jogok átvitelérõl is.
Tipikusan ilyen eset az, amikor FAT32-re másolnak mc-vel, de azt a kijelölést, hogy „Attribútumok megõrzése” elfelejtik levenni.
Hogy lehet beállítani rendesen az írási jogokat a SUSEBAN
fstap-ban umask=000 van
chmodot montolás elõtt adtam a célkönyvtárra
De mikor másolok rá vmit ezt mondja:
pl.:
Nem sikerült beállítani a(z) „/mnt/hda_5/képe~e/hpim1316.avi” célfájlhoz tartozó jogokat. ? ?
?*hpim131 ? A mûvelet nem engedett (1)
Aztá rányomok a kihagyra, s oda teszi ettõl függetlenül
Meg a progik is tudnak ide írni
csak az mc löki mindig a rizsát!