/sbin, /usr/sbin

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1993836
    pointux
    Felhasználó

      Az export parancs, csak az adott console-ból/terminalból futtatott programokra érvényes (a rendszer újraindításáig.)

      Pl.: az /etc/profile fileba lehet tenni. (Bármely linux alatt.)
      (Ez persze nem azt jelenti, hogy tudod is bármelyik parancsot nem root joggal eredményesen futtatni, ha errõl lenne szó. Akkor sudo/sudoers…)
      De bármelyik bootkor/bejelentkezéskor lefutó script is megteheti. stb.

      pl.:
      export PATH=”/sbin:/usr/sbin:${PATH}”

      #1993837
      admin
      Adminisztrátor

        Hol és hogyan lehet a PATH= környezeti változóba a /sbin és /usr/sbin elérési utakat betenni? (úgy, hogy ottis maradjon) Konkrétan UHU_1.2-rõl lenne szó.
        [align=right][snapback]107058[/snapback][/align]

        miert van erre szukseged?
        usernek szerintem nem kell, root-nak meg benne van

        #1993838
        admin
        Adminisztrátor

          Az UHU_1.2_rc1-ben a /sbin és a /usr/sbin alatti scriptek, programok nem érhetõk el, csak ha a teljes elérési utat megadja az ember. Nagyon sok fontos program ezekben a könyvtárakban lett elhelyezve, de rootként sem lehet hozzájuk férni, mert a PATH-ban valszeg nincs benne a zelérési út

          #1993839
          gUHU
          Felhasználó

            Az UHU_1.2_rc1-ben a /sbin és a /usr/sbin alatti scriptek, programok nem érhetõk el, csak ha a teljes elérési utat megadja az ember. Nagyon sok fontos program ezekben a könyvtárakban lett elhelyezve, de rootként sem lehet hozzájuk férni, mert a PATH-ban valszeg nincs benne a zelérési út
            [align=right][snapback]107130[/snapback][/align]

            ha a usr/bin -be csinálsz szimlinket amik ezekre mutatnak nem megoldás?

            #1993840
            admin
            Adminisztrátor

              megpróbálom

              #1993841
              admin
              Adminisztrátor

                Az UHU_1.2_rc1-ben a /sbin és a /usr/sbin alatti scriptek, programok nem érhetõk el, csak ha a teljes elérési utat megadja az ember. Nagyon sok fontos program ezekben a könyvtárakban lett elhelyezve, de rootként sem lehet hozzájuk férni, mert a PATH-ban valszeg nincs benne a zelérési út
                [align=right][snapback]107130[/snapback][/align]

                sejtettem 🙂

                ezek szerint te sem olvasod el a valtozasok listajat 🙁
                ajanlom figyelmedbe a `su -` parancsot

                #1993842
                admin
                Adminisztrátor

                  Miért, mit kellett volna elolvasnom?

                  Az 1.1.1 alatt a ptal-init rootként minden további nélkül mûködött. 1.2-ben nem mûködik, csak ha a teljes elérési úttal együtt adom meg. Ugyanez vonatkozik a wireless tool-okra is.

                  Hol kellene megkeresnem a changelogot?

                  #1993843
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Hol kellene megkeresnem a changelogot?

                    vagy a telepito vegen, vagy a menuben dukumentacio/uhu dokumentacio -> Fõbb változások az UHU-Linux 1.1 és 1.2 között

                    #1993844
                    admin
                    Adminisztrátor

                      ha a usr/bin -be csinálsz szimlinket amik ezekre mutatnak nem megoldás?
                      [align=right][snapback]107134[/snapback][/align]

                      ez eleg p###t(dúrva) lenne azert.

                      #1877735
                      csaba
                      Felhasználó

                        Hol és hogyan lehet a PATH= környezeti változóba a /sbin és /usr/sbin elérési utakat betenni? (úgy, hogy ottis maradjon) Konkrétan UHU_1.2-rõl lenne szó.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.