Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › /sbin, /usr/sbin
- This topic has 9 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 21 years, 5 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-12-28-18:40 #1993836
Az export parancs, csak az adott console-ból/terminalból futtatott programokra érvényes (a rendszer újraindításáig.)
Pl.: az /etc/profile fileba lehet tenni. (Bármely linux alatt.)
(Ez persze nem azt jelenti, hogy tudod is bármelyik parancsot nem root joggal eredményesen futtatni, ha errõl lenne szó. Akkor sudo/sudoers…)
De bármelyik bootkor/bejelentkezéskor lefutó script is megteheti. stb.pl.:
export PATH=”/sbin:/usr/sbin:${PATH}”2004-12-28-19:57 #1993837Hol és hogyan lehet a PATH= környezeti változóba a /sbin és /usr/sbin elérési utakat betenni? (úgy, hogy ottis maradjon) Konkrétan UHU_1.2-rõl lenne szó.
[align=right][snapback]107058[/snapback][/align]miert van erre szukseged?
usernek szerintem nem kell, root-nak meg benne van2004-12-28-23:43 #1993838Az UHU_1.2_rc1-ben a /sbin és a /usr/sbin alatti scriptek, programok nem érhetõk el, csak ha a teljes elérési utat megadja az ember. Nagyon sok fontos program ezekben a könyvtárakban lett elhelyezve, de rootként sem lehet hozzájuk férni, mert a PATH-ban valszeg nincs benne a zelérési út
2004-12-28-23:53 #1993839Az UHU_1.2_rc1-ben a /sbin és a /usr/sbin alatti scriptek, programok nem érhetõk el, csak ha a teljes elérési utat megadja az ember. Nagyon sok fontos program ezekben a könyvtárakban lett elhelyezve, de rootként sem lehet hozzájuk férni, mert a PATH-ban valszeg nincs benne a zelérési út
[align=right][snapback]107130[/snapback][/align]ha a usr/bin -be csinálsz szimlinket amik ezekre mutatnak nem megoldás?
2004-12-29-08:17 #1993840megpróbálom
2004-12-29-09:00 #1993841Az UHU_1.2_rc1-ben a /sbin és a /usr/sbin alatti scriptek, programok nem érhetõk el, csak ha a teljes elérési utat megadja az ember. Nagyon sok fontos program ezekben a könyvtárakban lett elhelyezve, de rootként sem lehet hozzájuk férni, mert a PATH-ban valszeg nincs benne a zelérési út
[align=right][snapback]107130[/snapback][/align]sejtettem 🙂
ezek szerint te sem olvasod el a valtozasok listajat 🙁
ajanlom figyelmedbe a `su -` parancsot2004-12-29-11:04 #1993842Miért, mit kellett volna elolvasnom?
Az 1.1.1 alatt a ptal-init rootként minden további nélkül mûködött. 1.2-ben nem mûködik, csak ha a teljes elérési úttal együtt adom meg. Ugyanez vonatkozik a wireless tool-okra is.
Hol kellene megkeresnem a changelogot?
2004-12-29-11:08 #1993843Hol kellene megkeresnem a changelogot?
vagy a telepito vegen, vagy a menuben dukumentacio/uhu dokumentacio -> Fõbb változások az UHU-Linux 1.1 és 1.2 között
2004-12-29-11:26 #1993844ha a usr/bin -be csinálsz szimlinket amik ezekre mutatnak nem megoldás?
[align=right][snapback]107134[/snapback][/align]ez eleg p###t(dúrva) lenne azert.
2009-12-04-19:56 #1877735Hol és hogyan lehet a PATH= környezeti változóba a /sbin és /usr/sbin elérési utakat betenni? (úgy, hogy ottis maradjon) Konkrétan UHU_1.2-rõl lenne szó.
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.