Sziasztok!
Egy CLEVO 450 notebookba integrált kártyaolvasót szeretnék mûködésre bírni, de fogalmam sincs hogyan. Eddig csak egy Nokia6600-ból kivett memóriakártyát próbálam ki benne – persze semmit nem tudtam kezdeni vele. Kérdés, hogy azt a fajta kártyát egyáltalán olvassa-e. Bár a telefonba MMC és SD kártya is tehetõ, a notebook meg elméletileg azokat olvasná is, viszont lehet, hogy a telefonhoz adott kártya az elõbbiek közül egyik sem, és csakis a telefon tudja kezelni…
Szóval, valaki legyen szíves leírni, hogyan lehet egy integrált (nem külsõ usb-s) kártyaolvasót mûködésre bírni, hogyan tudom memóriakártya nélkül is ellenõrizni, hogy minden okés? (hátha a telefonét tényleg nem kezeli)
Nem biztos, de lehetséges, hogy valamilyen pcmcia felületen kommunikál az olvasó a géppel, mert bootoláskor 2 db pcmcia-s socketet ír ki, pedig abból csak egy van a gépben – legalábbis olyan, ami látható és lehet bele pcmcia-s kártyát is dugni.
(UHU linux 1.1 2.4.x kernel – nem tudom fejbõl, tök máshol vagyok most)
Segítsetek, lécci! Köszi:
P][G