Beépített kártyaolvasó

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok Beépített kártyaolvasó

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1995242
    kovi
    Felhasználó

      múltkor adtunk el két nagy értékû (asszem 870) clevo-t

      sztem is pcmcia-s az olvasó , winnel nyomtuk ki, az ottani vezpult is jelezte a használatban lévõ pcmcia-t, pedig nem volt pcmcia eszköz a gépben.

      ennyit tudok segíteni, sajnos nem volt idõm igazán próbálgatni, max 30 percig volt nálam – csak egy slaxot néztem rajta rendesen.

      ui telefonos memkártyát ne hergelj, a filerendszer sztem nem lesz szabványos, vagy inkább security eszköz

      #1877833
      csaba
      Felhasználó

        Sziasztok!

        Egy CLEVO 450 notebookba integrált kártyaolvasót szeretnék mûködésre bírni, de fogalmam sincs hogyan. Eddig csak egy Nokia6600-ból kivett memóriakártyát próbálam ki benne – persze semmit nem tudtam kezdeni vele. Kérdés, hogy azt a fajta kártyát egyáltalán olvassa-e. Bár a telefonba MMC és SD kártya is tehetõ, a notebook meg elméletileg azokat olvasná is, viszont lehet, hogy a telefonhoz adott kártya az elõbbiek közül egyik sem, és csakis a telefon tudja kezelni…
        Szóval, valaki legyen szíves leírni, hogyan lehet egy integrált (nem külsõ usb-s) kártyaolvasót mûködésre bírni, hogyan tudom memóriakártya nélkül is ellenõrizni, hogy minden okés? (hátha a telefonét tényleg nem kezeli)
        Nem biztos, de lehetséges, hogy valamilyen pcmcia felületen kommunikál az olvasó a géppel, mert bootoláskor 2 db pcmcia-s socketet ír ki, pedig abból csak egy van a gépben – legalábbis olyan, ami látható és lehet bele pcmcia-s kártyát is dugni.
        (UHU linux 1.1 2.4.x kernel – nem tudom fejbõl, tök máshol vagyok most)
        Segítsetek, lécci! Köszi:
        P][G

      2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.