NTFS átméretezés…

Kezdőlap Fórumok SuSE Linux SuSE kezdõ NTFS átméretezés…

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2029212
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Hello!

      Az lenne a kérdésem, hogy a SuSe telepítõjében lévõ partícionáló modul megbízható -e
      a fent említett tevékenység elvégzésére.
      Van egy 55 gigás elsõdleges partíció és ezt követi egy kb. 100 gigás.
      Mindkettõ NTFS. A második elejébõl szeretnék egy adott részt (kb. 20-30 giga)
      lecsippenteni a Suse -nak átméretezéssel.

      Mik a tapasztalataitok? Adatvesztés nélkül menni szokott a dolog?

      A válaszokat elõre is köszönöm!

      (Tudom, hogy kicsit felesleges ilyen miatt új témát kezdeni, de olyat nem találtam, amibe ez beleillene  :blush: )
      [align=right][snapback]148750[/snapback][/align]

      1. Megbízható. Ha nem bízol a linuxban, ne használd.
      2. A második partíció elejébõl nem tudsz „lecsippeneteni”. Csak a végébõl.
      3. Természetes, hogy adatvesztés nélkül megy, de elõbb töredezettségmentesíteni kell, és ajánlott kikapcsolni a virtuális memória automatikus kezelését. A telepítés után visszakapcsolhatod.

      Ezért valóban teljesen felesleges volt topikot nyitni, mindezek a kérdések részletesen taglalva megtalálhatók a SuSE felhasználói kézikönyv elején.
      Ha magyar fordításra vágysz, régebbi verzió megtalálható a neten, ez a rész évek óta nem változott benne.
      Hogy kedvenc idézetünkkel éljek: RTFM 😀

      #1880643
      csaba
      Felhasználó

        Hello!

        Az lenne a kérdésem, hogy a SuSe telepítõjében lévõ partícionáló modul megbízható -e
        a fent említett tevékenység elvégzésére.
        Van egy 55 gigás elsõdleges partíció és ezt követi egy kb. 100 gigás.
        Mindkettõ NTFS. A második elejébõl szeretnék egy adott részt (kb. 20-30 giga)
        lecsippenteni a Suse -nak átméretezéssel.

        Mik a tapasztalataitok? Adatvesztés nélkül menni szokott a dolog?

        A válaszokat elõre is köszönöm!

        (Tudom, hogy kicsit felesleges ilyen miatt új témát kezdeni, de olyat nem találtam, amibe ez beleillene :blush: )

      2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.