Szélesvásznú monitor beállítás UHU Live-ban

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok Szélesvásznú monitor beállítás UHU Live-ban

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2034073
    bepe79
    Felhasználó
      Tomeewap wrote:
      Sziasztok! Van egy Acer aspire 3002 wlmi laptopom 15,4″ széleskijelzõvel. hogyan lehet beállítani az UHU-t arra, hogy kiterjessze szépen a képet az egész monitorra? mert igy tiszta nyújtott 🙁 és rossz. köszi elöre a segitséget, fontos lenne !

      auto adjust?

      #2034074
      kelemengabor
      Felhasználó

        Felbontás jól van beállítva?

        #2034075
        admin
        Adminisztrátor

          1280×800-as a monitor felbontása, ilyen beállítási érték nem szerepel a vezérlõközpontban és a monitorbeállításoknál!
          kipróbáltam amugy az összes felbontást amit lehetett választani, de egyik sem lett jó, tiszta nyujtott a kép. azt mondták nekem hogy valamilyen configfájlt kell beállítani valahol a rendszer belsejében….

          a laptop vezérlõgombjaira nem reagál a rendszer, csak a fényerõ muxik.

          ja amugy UHU live Julia van és winyorol fut, de szerintem ennél is be lehet állítani az ilyeneket.

          nagyon jo lenne ha sikerulne 🙂

          #2034076
          tomeewap
          Felhasználó

            Huuu, de jo! sikerult megcsinálnom! nagyon örulok neki! 🙂
            ugy csináltam, hogy bementem a /etc/X11/xorg.conf fájlba és beírtam a monitor alapbeállítás részbe a 8, 16 és 24 bithez külön külön az 1280×800-as felbontási értéket. elmentettem, ki- majd bejelentkeztem és voilá, máris pompázott a pingvin a megfelelõ felbontásban.
            már csak a wifit kéne beálítanom. abban tudtok segíteni (broadcom wifi) . felismerte, de nem kezeli.köszi.

            #1881042
            csaba
            Felhasználó

              Sziasztok! Van egy Acer aspire 3002 wlmi laptopom 15,4″ széleskijelzõvel. hogyan lehet beállítani az UHU-t arra, hogy kiterjessze szépen a képet az egész monitorra? mert igy tiszta nyújtott 🙁 és rossz. köszi elöre a segitséget, fontos lenne !

            5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
            • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.