Csoport jogok – elvileg beállítottam, de nem megy

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott Csoport jogok – elvileg beállítottam, de nem megy

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2048060
    aty
    Felhasználó

      Sarge már 3.1, de ez most mindegy.

      Nekem minden további nélkül mûködik ext3 alatt.
      Létrehoztam sdf, kefir felhasználókat.
      /etc/group fájlban szépen hozzáadtam õket a test csoporthoz.
      Majd csináltam egy könyvtár share néven a root könyvtárban.
      chown kefir:test share
      chmod 770 share
      Aztán:
      su – sdf
      és minden további nélkül be tudtam lépni a könyvtárba.
      Pedig már azt hittem valami titokzatos fájlrendszerhiba lesz:)

      #2048061
      admin
      Adminisztrátor

        Köszi szépen!

        Azóta újra kellett telepítenem a rendszert, egy nem mûködõ és emiatt túl sok féle képpen próbált configure-make-make install hármas miatt. Elszállt az X és még nem tudom megjavítani.

        Amit írtál, kipróbáltam. A megoldás kulcsa az su – sdf parancsban kell legyen, mert a következõ történt (mfilth néven vagyok bejelentkezve):

        – root terminalban hozzáadtam a második usert, artin néven (én, mfilth vagyok az egyik), meg az új csoportot, smb néven a rendszerhez.

        – smb-hez hozzáadtam artin-t és mfilth-et

        – létrehoztam a gyökérben a shared mappát, és beállítottam a jogokat (770, owner artin, group smb).

        Nyitottam egy sima (mfilth) terminalt, és leellenõriztem, hogy mfilth-ként még mindig nem tudok belépni artin shared mappájába, pedig már egy csoportban voltunk.
        Ekkor a root terminalban, ahol eddig dolgoztam, kiadtam az su – mfilth parancsot, mire látszólag az a terminal is mfilth jogú lett.

        #2048062
        pointux
        Felhasználó

          „Amit írtál, kipróbáltam. A megoldás kulcsa az su – sdf parancsban kell legyen, mert a következõ történt (mfilth néven vagyok bejelentkezve)”
          Vagy újraindítás, vagy újra bejelentkezés, mert a már futó burkokon nem fog a változás… (visszamenõleg nem érvényes)

          „Mi a különbség a kétféle, látszólag azonosan mfilth terminál között?”
          Pont ez, hogy már ott egy eredeti, még olyan jog nélküli burokban vagy.

          #2048063
          admin
          Adminisztrátor

            Mûködik, ezer köszönet!

            #1882226
            csaba
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Teljesen új vagyok Linuxban, és ugyan pár dolgot elsajátítottam már, de a jogoknál fennakadtam.

              Rendszer: Debian Sarge (azt hiszem 3.0.1, most nemrég töltöttem le).

              A probléma:
              Van két felhasználó, artin és mfilth. Létrehoztam egy smb nevû csoportot, ennek mindketten tagjai.
              Adott egy könyvtár, shared_folder néven a gyökérben, 770 jogokkal, tulajdonosa artin, csoportja az smb.

              Ezek után mfilth nem tudja megnyitni a shared_folder mappát, mert a rendszer szerint nincs hozzá joga. Holott a fentiek szerint az smb csoportnak rwx hozzáférése van ehhez a mappához.

              Mit kell még beállítanom, hogy el tudják érni egymás smb csoportú mappáit? Már sok órája vacakolok ezzel, kerestem a neten, a Debian.org-on, meg itt is – itt találtam is egy hozzászólást, ugyanezzel a peoblémával valamikor 2003-ból, csak az illetõ akkor nem kapott választ a kérdésére.

              Figyelmeteket elõre is köszönöm!

            5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
            • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.