Kezdőlap › Fórumok › Frugalware › Frugalware alapok › 2 monitor 1 kártya
- This topic has 13 hozzászólás, 7 résztvevő, and was last updated 20 years, 2 months telt el by
pointux.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-04-08-16:44 #2056622
Nem a Xinerama a megoldás erre?
2006-04-08-16:48 #2056623Option „Xinerama” „1”
Screen 0 „Screen0” 0 0
Screen 1 „Screen1” RightOf „Screen0”^
|
ezeket szúrd be a xorg.conf megfelelõ helyeire (ahol hasonlók vannak) és menni fog.2006-04-08-17:06 #2056624a következökép modositottam a xorg.conf-t:.. (maul leirása szerint..).. de még mindig nem megy 🙁
2006-04-08-17:10 #2056625Hát nekem (nvidia karival mondjuk) úgy van, hogy 2 device van ugyanúgy beállítva és az egyik screen az egyiken van a másik meg a másikon. De mindkét device BusID-je PCI:1:0:0.
2006-04-08-17:42 #2056626hát alakul a dolog de nem az igazi.. megprobáltam ugy ahogy mondtad (remélem jol.. alul csatolva van hogy hogy irtam át).. most már annyi a különbség hogy amikor elindul a gnome a második képernyö kikapcsol.. az egeret viszont jobb oldalt át tudom huzni a „semmibe”.. tehát elivelg már lehet hogy széles az asztal csak még nem látom :)..
2006-04-08-19:08 #2056627” második képernyö kikapcsol..”
Akkor lehet, hogy valami frissítési freki (és/vagy túl nagy felbontás és/vagy szinmélység) gond lesz.2006-04-08-20:16 #20566281. A kártya támogatja? Néhány (régebbi/olcsóbb) 2kimenetesnél vagy-vagy viszony van a csatlakozók közt…
2. A driver támogatja? Ha jól tudom, az ATi nem ad ki doksit, és a hivatalos driver 8500-tól felfele megy csak => a DRI project gyenge próbálkozása tapasztalataim szerint nem a funkciógazdagságáról és a lehetõségek kihasználásáról híres….
2006-04-08-20:33 #2056629„a DRI project gyenge próbálkozása tapasztalataim szerint nem a funkciógazdagságáról és a lehetõségek kihasználásáról híres….”
ne is mond……. épp az elöbb (10perce) b@szta haza az egész gépet… nem indul el az X.. de még a konsolok se!!!!.. nagyon durva.. most is ezt a sz@rt szidom……… semmi ctr-alt f1.. semmi nem jön be.. mindjá lementem egy live cdvel a dolgokat azt holnap kezdhetek mindent elöröl…..2006-04-09-06:02 #2056630Azért a karakteres módnak be kéne jönni. Vagy nem grubbal indítasz?
2006-04-09-07:15 #2056631igen ma reggel már init 3 mal indiottam szoval legalább konsole van.. tegnap este már nemtdtam gondolkodni….
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.