Kezdőlap › Fórumok › Fedora Core / RedHat /CentOS › Fedora/RedHat kezdõ › Az FC5 és a titokzatos Real Player 10
- This topic has 5 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 18 years, 8 months telt el by
majorlacko.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-06-03-12:32 #2062235
Nem tudom, hogy a 10 -es RealPlayer -nek milyen függõségei vannak, de próbáld elindítani egyszer konzolból (nem tudom a parancsot, mert nem használok Real -t, de azt hiszem ‘realplay’ vagy ‘realplayer’). Ha valami baja van, akkor a konzolban ki fogja írni a hibaüzeneteket. Ha ezeket aztán megosztod velünk, utána mi is többet tudunk mondani.
2006-06-03-18:22 #2062236[majorlacko@localhost ~]$ realplay
/usr/local/RealPlayer/realplay.bin: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory
Nos ennyi jelenik meg nálam. Ez nem túl sok amit megoszthatok, de azért köszi a segítséget.2006-06-13-18:47 #2062237A compat-libstdc++-33-3.2.3-55.fc5.i386.rpm állomány kell neked, mert ebben van a keresett fájl. A RealPlayer-t a gcc 3-as sorozatával fordították, ehhez tartozik a reklamált fájl. Az FC5 alapból a gcc 4-es fõsorozatú fordítót és a hozzá kapcsolódó libstdc++.so.6 -ot telepíti föl, ezért kell külön fölrakni a fönt emlegetett csomagot. Ez a gyógyír a bajodra.
2006-09-18-12:46 #2062238Köszi! :wink1: Ennyi idő múltán szinte már szégyellem magam, hogy nem foglalkoztam a saját témámmal, de eddíg az Amarok-ot használtam és csak most szerettem bele ismét a Real-be 🙂 🙂
Ezt most ki is próbálom és remélem mnagyobb sikerrel, mint júniusban :unsure:2006-10-17-10:09 #2062239Na jól elbeszélgetek magammal, de semmi baj. Közben kicsit újratelepítettem a rendszert és most tök másként működik. A HelixPlayer egy ideig még naradt a listán (Hand és videó), bár telepítette a RealPlayer10-et is. Hozzátettem a compat-libstdc++-33-3.2.3-55.fc5.i386.rpm-et is, de csak a /usr/local/RealPlayer-ből lehet elindítani. Ott le is játssza az mp3-as fájlokat, ami miatt szükségem volt rá, de nem tiszta ez az ügyködése, amit tett ezekkel a dolgokkal.
2009-12-04-19:58 #1883457Sziasztok!
Mint kezdõ kérdezem és tulajdonképpen nem létkérdés, de kiváncsi lennék rá, mi az oka, hogy bár telepíti a fenti szoftvert, ám az nem indul és semmi hibaüzit sem ír ki. Megtaláltam én õt a kis helyén is, de ettõl sem lettem okosabb:-)) Annyit felcsipegettem itt a fórumon már, hogy medeás cuccokat kiszedtek a disztribúcióból és azokat valahogy, valahol össze kell gyûjteni, de erre a kérdésre vagy nem találtam meg a topicot, vagy elkerülte a figyelmemet és már van rá megoldás. Köszi mindenkinek a segítséget elõre is:-)) -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz