Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › Legjobb disztrok listaja, WLAN (wireless net)-kapcsolathoz
- This topic has 13 hozzászólás, 10 résztvevő, and was last updated 18 years, 6 months telt el by
strapal.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-12-24-22:03 #2083929bepe79 wrote:Ez a szornyu, hogy nincs olyan disztro, ami mindent perfektul tudna atol cettig. Az egyikbe regi a kernel, es nincs jo wlan tamogatas, a masik nem ismeri fel az osszes halokartzat, a harmadik nem tamogatja rendesen az xgl-t, a negyediknel az ati meg nvidia driverekkel van gond, stb. stb. Mintha mindegyik disztro csak par specialis feladatra lenne `kikepezve`. Most toltom le a pclinuxos 0.93-as legujabb verziojanak full verziojat, ami a legtobbet tudja, es azt irja a web lapja, hogy nemcsak live, hanem felallas utan winyora is lehet telepiteni, es minden forumon azt olvastam, hogy egybol rendesen kezeli a wlan net-csatlakozasokat is. Meglatjuk.
Valahogy úgy érzem, kicsit féloldalasan ülöd a lovat.
Neked is feltűnt, hogy nem igazán készek a disztrók a WLAN-ra, de te azért fáradhatatlanul hajszolod az elektronokat a net bugyraiba, hátha kikaparják neked a gesztenyét.Le kéne táborozni egy disztró mellett, aztán azon életre kelteni a dolgot. A világon már többezer embernek sikerült, nagy eséllyel neked is fog.
2006-12-24-22:10 #2083930kisbetu wrote:Valahogy úgy érzem, kicsit féloldalasan ülöd a lovat.
Neked is feltűnt, hogy nem igazán készek a disztrók a WLAN-ra, de te azért fáradhatatlanul hajszolod az elektronokat a net bugyraiba, hátha kikaparják neked a gesztenyét.Le kéne táborozni egy disztró mellett, aztán azon életre kelteni a dolgot. A világon már többezer embernek sikerült, nagy eséllyel neked is fog.
Eleg sok mindet megprobaltam pedig az iwconfigtol kezdve az ifupon keresztul az ifconfigig, man lapok oda-vissza olvasgatasaval megfuszerezve, minden opciot atolvasva atol cettig. Lassan mar az iwconfig minden opciojat tudom fejbol, az essidtol az ap-ig, de semmire nem vezetett. Vegre a PCLinuxOS-en eljutottam ma odaig, hogy latja a kartyat, betoltettem vele a win-es drivert, es mukodik vele, es az iwconfignal is latszik, hogy sugaroz, van sebesseg, jel, stb, de a kapcsolodasnal grafikusan es ifup wlan0-val is Failed to connect van. Logot nem talalok termeszetesen, es igy gozom nincs, hogy mi a nyavalya lehet mar a gond.
2006-12-24-22:38 #2083931Névtelen
Én is ezzel küzdök most Debian alatt. Ha sikerül összehoznom, feltétlenül írok.
2006-12-24-22:44 #2083932szerintem inkább a kártyához leginkább megfelelő linuxos driver keresésével jobban járnál. Nekem volt olyan kártyám, hogy egyáltalán nem látta az OS, aztán szereztem hozzá drivert, és mindjárt látta és lehetett használni is. A windowsos drivereket ndiswrapperrel használod? Mert az is egy megoldás, de nekem az a tapasztalatom, hogy a nativ driverekkel könnyebben boldogultam eddig.
2006-12-24-23:02 #2083933lionelqw wrote:szerintem inkább a kártyához leginkább megfelelő linuxos driver keresésével jobban járnál. Nekem volt olyan kártyám, hogy egyáltalán nem látta az OS, aztán szereztem hozzá drivert, és mindjárt látta és lehetett használni is. A windowsos drivereket ndiswrapperrel használod? Mert az is egy megoldás, de nekem az a tapasztalatom, hogy a nativ driverekkel könnyebben boldogultam eddig.Igen, azzal. A PCLinuxOS ugy hivja, hogy install windows driver with ndiswrapper, es mukodik is, csak a konnektnel elakad valamiert. A `WEP`-nel ir egy kerdojelet, az ap, essid, key mar rendben van.
2006-12-24-23:03 #2083934bacsi2 wrote:Én is ezzel küzdök most Debian alatt. Ha sikerül összehoznom, feltétlenül írok.OK, thx!
2006-12-25-01:16 #2083935Szerintem ez marhára nem disztrófüggő. Ami az alábbi táblázat szerint oké, azzal biztosan nincs baj:
http://linux-wless.passys.nl/query_alles.php?
Ez alapján (és a pénztárcád szerint) tudatosan kiválasztva az eszközt megkímélheted magad az utólagos szenvedésektől.
2006-12-25-01:23 #2083936smica wrote:Szerintem ez marhára nem disztrófüggő. Ami az alábbi táblázat szerint oké, azzal biztosan nincs baj:http://linux-wless.passys.nl/query_alles.php?
Ez alapján (és a pénztárcád szerint) tudatosan kiválasztva az eszközt megkímélheted magad az utólagos szenvedésektől.
Az eszkoz benne van a listaban, van hozza mukodo linux driver. Gondolom az Acer a felso kategorias laptopjaiba nem gagyi noname, semmi altal nem supportalt wlan kartyat rak.
2006-12-25-07:11 #2083937kubuntu alatt (6.06) ndiswapper + gyári kernel, saját driver ( nálam bcm43xx ) a forgatott kernellel( 2.6.18.3 ) tökéletesen müködött. Ment az ati driver, kezelte az összes speckós noti beállításomat ( amilo a 1667) hibernálás, készenlétet, gyári távirányítót, stb…kb 2 nap alatt belőtte ( ez napi 1-2 óra nyugodt melót jelent két kisgyerek mellett )
Én marha dist-upgradeltem ( volna ) edgy-re, de szétcseszte a rendszerem és dist-upgrade sem lett…ezért feltetten simán, de már közel sem ilyen jó a helyzet. Az ati driver-t csak úgy teszi fel, ha előbb csomagot csinálok neki, a sima telepítővel egyszerűen nem települ ( hiba, log nincs, mert azt írja, sikeresen települ, csak még sem ). Lehetetlen lett „mélyterminálra váltanom vagy kijelentkeznem, mert kifagy a notim. Így a kdm kényelmi funkcióit nélkülöznöm kell, mert így müxik csak… a wifi már megy nekem gyári kernellel is ndiswapper nélkül és kezel minden hw-t, csak néha minden jel nélkül szétfagy ( wines feeling ). Ezért most gentoo-val kisérletezem, épp’ a wifin emlózom….szal a drapper jó választás lehet neked…2006-12-25-20:02 #2083938Lehet már nem aktuális a kérdés, de ha szabadna javasolnom az ubuntut. Grafikusan tudod beállítani a kártyákat. Semmi pötyögtetés, és a kari készen áll a csatlakozásra. Én már el is felejettem az iwconfig parancsot 🙂
ui.: Boldog Karáycsonyt mindenkinek!!!
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz