Albacomp Activa-Eco Mobil Silver Line (de szép hosszú) laptop.
15,4′ széles kijelző, CM4400 1.86 Mhz proc, 512 Mb Ram, 80 Gb winch. DVD-RW, Wlan
Uhu 2.0. Adták hozzá! (Meg Vista-s drivereket
, de fenn van náluk az Uhu is: [url url=http://ftp://ftp.albacomp.hu/DOWNLOAD/UHU%202.0%20+]ftp://ftp.albacomp.hu/DOWNLOAD/UHU%202.0%20+[/url] ) Nem tudom, volt-e telepítve, beállítva, hozzám már Windows-sal került a gép, én küzdöttem vissza mellé a Linuxot.
A széles kijelző miatt először ugye frissíteni kellett az uhu-control-center-t, és utána az automatikus via (VIA VN890 chipset) helyett s3 meghajtóval szépen fel lehetett tornázni 1280×800-as felbontásra. A grafikus felület szépen is megy, de a tesztet sem futtatta le, ha újraindítom a gdm-et, elsötétül, és nem csinál semmit, és nagy bánatomra nincs virtuális konzol!
Hogy lehet beállítani?