Kezdőlap › Fórumok › blackPanther OS › blackPanther vegyesen › Hogyan lépjek be a blackPanther OS 10.1.1 verzióba
- This topic has 20 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 14 years, 7 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2010-10-16-11:43 #2200827
Pontosítanák.A BleckPanther OS 10.1.1,sem a telepítés során,sem az első indítás alkalmával nem ajánlja fel hogy felhasználói fiókot és root jelszót létrehozzak.Viszont telepítés után,kéri a felhasználói nevet és jelszót a be jelenkezéshez,de ez nem lett be állítva.Hogy tudok felhasználói fiókot és root jelszót létrehozni?
2010-10-16-12:39 #2200828Ha egy ismeretlen rendszert telepítek, előtte beírom a keresőbe, hogy: blackPanther.
Aztán lehet csemegézni.
A jószág honlapján bőven találsz lerást arról, hogyan kell a disztribuciót telepiteni amiben benne van a jelszó és felhasználónév is…Most, hogy feltelepült a rendszer elegendő beírni: blackpanther
Anno, nekem is azt válaszolták, hogy a „Google a Te barátod is”
2010-10-16-12:57 #2200829Pontosítsad a nevét is. Kérlek.
2010-10-16-13:43 #2200830> nem ajánlja fel hogy felhasználói fiókot és root jelszót létrehozzak
nem mert be van állítva egy nagyon bonyolult: blackpanther a jelszava meg blackpanther
és ugyanígy a root is akinek a jelszava root.De az iso mellé jár egy readme is, abban le van írva, illetve a honlap főoldalán is jól olvashatóak ezek a loginok. Többet nem tudunk tenni …
2010-10-16-13:44 #1889752Sziasztok!
Kezdő Linux-os vagyok,de eddig ilyen problémával nem találkoztam pedig már vagy 15 disztrót ki próbáltam,előre is bocs ha nagyon láma kérdés.
Az a gondom,hogy a BleckPanther OS 10.1.1 sem a telepítés közben,sem az első futtatás során nem kér felhasználói nevet és jelszót.Viszont miután meg kérdezi milyen asztal felületet szeretnék telepíteni az alapértelmezett KDE mellé,kéri a felhasználói nevet és jelszót…..Mégis mit írjak be,hogyan lépjek be?
Előre is köszönöm a választ.
2010-10-16-14:00 #2200831Köszönöm a válaszokat,sikerült be lépnem.
Valóban google a barátunk és hogy először utána nézek ha egy OS-t fel akarok telepíteni.
De a legtöbb OS-t ha Live CD-ről futtatjuk akkor kell az alapként beállított felhasználói nevet és jelszót használni.Telepítés során vagy az első futtatás alkalmával pedig létre kell hozni egy felhasználói fiókot.A BlackPanther-nél ez fordítva van.Live CD-ről futtatva nem kér semmi felhasználói nevet,jelszót és telepítés után kell használni az alapként be állított felhasználói fiókot….
Mostmár ezt is tudom hogy ilyen is előfordulhat.
Még egyszer kösz.2010-10-16-16:15 #2200832A magyarázat roppant egyszerű! Live alatt minek bármi? Úgy is csak próbálkozol és „elbarmolhatsz” bármit. De egy telepített rendszeren ha a jelszavat sem tudod akkor bizony figyelmetlen voltál, de legalább tudatosul benned, hogy minden garázdálkodás eredménye maradandó!
2010-11-13-16:45 #2200833Sziasztok!
Új vagyok itt, kb 3 éve Ubuntuval találkoztam először össze, azóta azt használom. Majd próbáltam akkortájt a Blackpanthert is, akkor még több mindenben megakadtam, akkor maradtam az Ubuntunál.
Most letöltöttem a blackPantherOS_v10.1.1_Destiny_DVD_multikernel verziót, és pendrivera tettem unetbootin-nal, de bootoláskor megáll. ESC-re olyasmit mutat, hogy nem tudja létrehozni a xy könyvtárakat, illetve nem találja.
Azt kérdezném, hogy mivel tegyem pendrive-ra a BP ezen verzíóját, hogy bootolni tudjam?
Az unetbootin először helyhiány miatt a pendriveon nem csinálta meg a pendrive-ra tételt, úgy ám, hogy aztán a pendrive-ról eltünt a mentés mappám, és nem tudtam elérni. Így formáztam azt., majd hiba nélkül feltevődött rá a Bp iso-ja.Fájlrsz- típusra ms-dost ír a pendrive tulajdonságainál, egyébként ubuntu alatt fat-ra lett formázva.
Korábban többféle ubuntu-összeállítást bootoltam róla* (igaz, azt az Ubuntu usb-indítólemez készítőjével csináltam).— nem akartam új topicot nyitni – ezért ide írtam.
Köszönöm a segítséget.
*-szerk: azokat természetesen töröltem előtte a pendriveról, és ugye formáztam is.
2010-11-13-16:52 #2200834Állj, állj, állj! Lassítsunk egy kicsit! (Hadd fogjam fel öreg agyammal a helyzetet…)
Szóval pendrive-ra kéne tenni a bP-t…
Úgy rémlik, nemrégiben Vector közzétett egy cikket/leírást/programot, hogy hogyan lehet ezt megtenni.
De az is lehet, hogy nem Vector volt (persze ki más?)…Versenyezzünk: melyikünk találja meg előbb.
2010-11-13-16:53 #2200835(Mellesleg jobb lett volna, ha új topikba teszed, mert totál nem azt kérdezed, ami a cím…)
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz