Üdv Mindenki!A Fiam a Mandriva mellett meghagyta játszani a windows-t is, de tele van "szeméttel" és újra telepítené. Viszont, ebben az esetben a win a GRUB-menűt felülírja.Mi a megoldás, hogy ne kelljen a GRUB-ot újratelepíteni?Köszönöm!
Viszont, ebben az esetben a win a GRUB-menűt felülírja.
Nem, nem írja felül a menüt. Az MBR bootrészét, a GRUB-ot írja felül.Készülj fel!dd if=/dev/sda of=/ahol/megtalálod/mentett_mbr.bin -count 1Aztán építs Windowst, ahogy neki tetszik, de a partícionálást ne változtasd meg.Ha megvan - és a GRUB tényleg nem jön be -, akkor live CD, és a dd parancs visszafelé:dd of=/dev/sda if=/ahol/megtalálod/mentett_mbr.bin -count 1Aztán reboot.