Tárolás a felhőben

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott Tárolás a felhőben

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 17
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1890812
    linuxforum
    Felhasználó

      Ismertek olyan linux disztribúciót, melynek karbantartott csomagjai közt van felhő alapú fájlrendszer? Olyan, mint az s3fs, de nem ragaszkodom az Amazonhoz.Valamilyen olyan fájlrendszert keresek, amely s3 szerű, szabadon növelhető kapacitású, de csak a használatért kell fizetni. Mindezt úgy, hogy a frissítések ne kockáztassák az adatelérés biztonságát.Vagy van valamilyen más megoldás ilyen rendszer kialakítására? Nem a sebesség a lényeg, inkább a kapacitás és a biztonság.

      #2208073
      uzsolt
      Felhasználó

        Mondj felhő alapú fájlrendszereket!Egyébként mit szeretnél pontosan megvalósítani?

        #2208074
        linuxforum
        Felhasználó

          Például az s3fs. A tároló felhő az Amazon s3, használni meg ott használom, ahol bemountolom. Csak egyik disztribúcióban sincs csomagban benne. A CentOs régebbi (talán 5) verziójában benne volt, de már onnan is kivették. Az egyedi fordítgatások meg tapasztalataim szerint kockázatosak hosszú távon.Egyébként levlezőszerver alá kellene. Ott nincs nagy sebességre szükség, csak tárolni, tárolni és tárolni ...

          #2208075
          uzsolt
          Felhasználó

            Még mindig nem értem.Tehát akarsz egy külső "tárhelyet" használni (amazon), amit be tudnál egy szerverre csatolni (pl. az email-eket tárolnád ott)? Vagy a tárhelyet is te hoznád létre?Ha az első, akkor a dropbox-ot és a box.com-ot webdav-on keresztül is elérheted, amihez elég sok disztróban van okosság (pl. Arch).

            #2208076
            linuxforum
            Felhasználó

              Akarok egy e-mail szervert létrehozni. Ehhez beállítanék egy nem túl nagy virtuális szervert, amin a rendszer futna.Továbbá lenne egy data mappa, ebben lennének a kiszolgált e-mail címek levelei.Ezt a data mappát nem ezen a szerveren tárolnám, hanem bérelnék valamilyen cloud object tárhelyet, ahol a tárolt mennyiség alapján fizetnék, és nem lenne tárterület limit.Ezt a tárhelyet a virtuális gépen fájlrendszer szinten kell elérnem, hogy az imap szerverem úgy lássa, mint helyi fájlrendszer részét. A webdav-ról olyan emlékeim vannak, hogy az inkább egy fejlesztő protokol, amivel fájlokat másolgathatok innen-oda.Vagy a webdav képes helyi fájlrendszer részévé válni?

              #2208077
              uzsolt
              Felhasználó

                Ja, értem.Igen, lehet csatolni, lásd pl. ArchWiki/Davfs. Box.com-mal nekem rendesen ment.De egy kérdés, felvetés: miért akarsz pont felhőt? Pl. egy ftp-szerver nem lenne jó? Ha meg az adatok titkosságát féltenéd, akkor az ftp-n lehetnek titkosítva is az adatok. Talán(?) kevesebb szívás lenne, mint a webdav-val.

                #2208078
                linuxforum
                Felhasználó

                  Köszi, davfs új nekem, meg fogom nézni.Egyébként azért felhő, mert szabadon méretezhető (méreteződik magától) és megbízható. Ezt a kettőt szerintem csak a felhő tudja.

                  #2208079
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Bérlek egy VPS-t. Rájöttem, hogy a tárhelyet bővítenem kell. Megrendeltem, megkaptam, a virtuális szervert kikapcsoltam, majd be, és már ott is volt a nagyobb – anélkül, hogy az oprendszert újra kellett volna telepítenem.Szóval nem hiszem, hogy csak ez az egy megoldás lehet. Egy ftp-szervert is szerintem be lehet állítani, bérelsz akár te is egy VPS-t, ftp-szerver feldob, és ugyanúgy, az igénytől függően bővítheted a tárhelyet - persze már eleve túl lehet méretezni, nem a merevlemez kapacitás a legdrágább ebben a történetben 🙂Persze szerintem az is járható út, hogy csak FTP-t bérelsz (nyilván jelszóval védve), és ott majd úgyis intézik, ha növelni akarod - neked csak annyi a dolgod, hogy szólsz, fizetsz, és örülsz 🙂Szerk.: ahol a VPS-em van, ott 30 gigányi FTP tárhely 350 forint (háromszázötven) havonta. 1000 giga pedig 3500/hó. Ezek mind felhasználónév-jelszó párost igényelnek, tehát elvileg bárki nem férhet hozzá.

                    #2208080
                    linuxforum
                    Felhasználó

                      Gondolom, azalatt, hogy ott is volt a nagyobb, azt érted, hogy a bekapcsolás után nagyobb háttértárat láttál, mint hardvert, de a fájlrendszered nem nőtt meg, azt neked kellett hozzánövelni az új hardverhez. Ugye?Én több VPS-t is megnéztem, és kétfélét láttam: az egyik fix csomagokat árul, fix méretben, a másik pedig cloud típusú, mint az Amazon. De az Amazonon - azt teszteltem is -, nem lehet növelni a kötetek méretét, csak létrehozni új köteteket. Nem volt egyszerű.Tehát lehet, az is érdekelne, melyik VPS szolgáltató az, amelyik dinamikusan szabja menet közben testre a VPS méretét.Az FTP terület olcsósága szintén meglep. Nem látom a különbséget az IP-vel szerelt géphez kapcsolt tárterület, és az FTP-vel elérhető tárterület fenntartási költségeiben.

                      #2208081
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Igen, a fájlrendszer nem nőtt meg automatikusan, azt nekem kellett intézni. Kb. egy parancs kiadása volt (growfs /dev/ada0p2) 🙂 Persze előtte le kellett teljesen állítani a szervert, majd beindítani (a webes felületen egy-egy gomb megnyomása, nagyon bonyolult), és majd csak utána láttam a nagyobbat.Nem tudom, hogy a bővítés hogy megy, csak azt tudom, ahol én vagyok. Árak ügyében: mert te milyen árakról tudsz?Megj.: ha kell, mondok cégnevet/küldök linket, de csak privátban - nehogy reklámadót kelljen fizetniük 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 17
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.