Kezdőlap › Fórumok › Videokártyák › nVidia driver › 2d gyorsítás meglétének ellenõrzése
- This topic has 18 hozzászólás, 7 résztvevő, and was last updated 18 years, 5 months telt el by
bepe79.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-02-23-00:17 #2050524
Gnome > beállitások > betûtipusok > élsimitott megjelenést állitstd át!
Ha jól emléxem!
Nekem is volt ilyen még uhu alatt.
Vagy használj xfce, fluxbox ablakozókat, amelyek nem olyan erõforrászabálók!2006-02-23-05:55 #2050525XFce rulez!!!
http://www.xfce.org/index.php?page=screenshots&lang=en2006-02-23-12:44 #2050526Az átállítás valamennyit valóban hat, de annyit nem, hogy megérje elcsúfítani a képet.
Az XFce-t kipróbáltam már, pont mert máshol is ajánlották ilyen esetben. Nálam sajnos nem segít a sebességen 🙁 A fájlkezelést még csak meg tudom oldani egy másik, grafikamentes konzolra váltással, de pl. a Thunderbird, az Opera csak X alatt fut.
2006-02-23-13:12 #2050527Melyik terminált használod?
gnome-terminált?
Próbáld meg az xterm (xterminál), ez nelem is gyorsabb!
Ja és a fluxbox?
Biztos van csomagban is. (synaptic > keresés > flux*)
http://fluxbox.org2006-02-23-16:35 #2050528Az Xterm Szinte megtáltosítja az MC-t – köszi!
Ami a Fluxbox-ot illeti, kemény dió lesz … Feltelepítettem, el is indult. De hogy ne csak az üres háttér legyen, meg a terminál indítási lehetõség, azt ha jól néztem a manualját akkor komoly mennyiségû olvasás árán fogom csak tudni megvalósítani. Mindenesetre a neten fellelhetõ képernyõmentések bíztatóak 🙂
2006-02-24-18:21 #2050529„Bárhol aolvasok utána azt látom, hogy a 2d gyorsítás alapból benne van az X-ben, és ha mégsem megy, próbáljuk meg feltenni a videokártya driverét. Utóbbi az itt kapott hathatós segítséggel nemrég sikerült, azonban az X 2d-s sebessége mit sem változott (viszont a 3d már mûködik). „
A 2d gyorsítás gyak. azt jelenti, hogy a kártyád ismert…ha a 3d is mûködik, akkor ez rendben van. (Ha a 2d nem mûködik, az azt jelenti, hogy vga, vesa stb. szabványokat memória lapozás stb… kell használni. Gondolom ez nem áll fenn, bár elvileg ezeket is lehet használni, akkor is, ha mûködik a gyorsítás.)„A gépem egy PIII 550-es, 256+64 MB memóriával (2 modul). Debian Sarge megy rajta 1280*1024-es felbontásban, nVidia RIVA TNT2 kártyával. A dolog azért gyanús, mert a Win2K grafikus felülete reakció- és végrehajtási idõben rendesen kenterbeveri a Gnome-ot, azaz a gép elvileg nem korlát.”
Nem egy 2006-os gép, tehát nem célszerû 2006-os os-t használni…„Gnome alatt egy teljes képernyõs ablakban futó Midnight Commander-ben történõ scrollozás, azaz a lefelé nyilat nyomva tartván a képernyõ alján megjelenített könyvtár elérése a kijelöléssel már önmagában és azonnal 100%-os CPU terhelést eredményez (és igen szaggatottan történik), ennek megfelelõen pedig az egyéb ablakok is igen lomhán változnak, mozognak.”
Az mc-ben azért másról is van szó… névszerint a fileok neveinek és adatainak a beolvasása… mely live történik. Teljes méret esetén többet kell egyszerre megjeleníteni, így beolvasni. (A másik lehetõség az elõre beolvasás… ekkor term. más a probléma.)„Win alatt van csúszka a hardveres gyorsítás mértékének állítására – Linuxon lehet szabályozni valahogy?”
Ezt nevezném én parasztvakításnak. (Hacsak nem valami multimédiás alkalmazásról van szó). Mert emlékeim szerint a windows ugyanúgy 2d-t használ a widgetek megjelenítésére, nem úgy, mint pl. az osx… ott elvileg lenne létjogosultsága, – noha értelme nem – ennek a csúszkának. Mert mi is ennek az értelme: azért van cpu-n kívüli processzorom, hogy azt használjam, különben minek van… ill., ha mondjuk az van, hogy a cpu kevesebbet fogyaszt, mint a másik processzor, akkor esetleg energiatakarékossági okokból használhatom a cpu-t, akkor van értelme.
Szóval itt van még egy ok, amiért el lehet mondani, hogy a windows milyen király… nemcsak hw-esen tud számolni, de hw-esen is, mert van egy csúszka, amivel be lehet állítani, hogy a hw számoljon, vagy a hw. (No errõl ennyit :))„Nem kell finomhangolás, az is elég lenne, ha egy konzolos paranccsal ellenõrizhetném, aktív e egyáltalán, negatív válasz esetén pedig be lehetne kapcsolni valahogy. „
Az megint más kérdés, hogy mennyi efektet engedélyez az ember… ez az amin lehet spórolni. Leginkább tényleg olyan ablakozókkal, melyeket felsoroltak. (De azt azért tartsd szem elõtt, hogy a w2k vagy legalább 8 éves fejlesztés. Nézd meg, hogy hogy szalad egy ilyen gépen, mondjuk egy vista…:))2006-02-24-18:32 #2050530„Az Xterm Szinte megtáltosítja az MC-t – köszi!”
Próbáld ki az rxvt-t is… ugyanolyan gyors, de nagyobban a lehetõségek, mint az xtermben. (flux. grouppal Kb olyan mint egy ikonok nélküli, viszont testre szabható menuvel rendelkezõ konsole.) Szerintem messze a legjobb. (Már régen fel akartam tölteni egy képet :))))2006-02-24-18:33 #2050531Persze a menüben az van, amit te akarsz, a scrollbar lehet jobb oldalt is… el is tüntethetõ… meg mindent tud, amit a „kicsik” :))))
2006-02-24-18:36 #2050532„De hogy ne csak az üres háttér legyen, meg a terminál indítási lehetõség, azt ha jól néztem a manualját akkor komoly mennyiségû olvasás árán fogom csak tudni megvalósítani. Mindenesetre a neten fellelhetõ képernyõmentések bíztatóak”
A designt, meg a feature-öket le tudod tölteni hozzá, a menüt meg (automata), vagy kézzel tudod beállítani. (Mondjuk én az automatát nem szeretem, mert minden ****-t beletesz, ami nem kell, mint a kde/gnome cuccok.)2006-02-24-22:13 #2050533Hát, ami azt illeti, ebbe a „hány éves az OS” dologba valóban nem gondoltam bele… :blush:
Mindenesetre aktívan próbálkozom a Fluxboxxal, és eddig valóban igen gyorsnak találom. Design-t még nem töltöttem hozzá, de már be tudok tenni hátteret, ha nem is marad ott log-out – log-in után. Ezt itt nem ragozom, nyitok majd neki egy másik topicot ha összegyûltek a kérdések.
A scrollozást úgy értettem, hogy egy 1280*1024-es, maximalizált Gnome terminálban futó MC kijelölõ sorát (nem tudom, mi a rendes neve) tologatom le-fõl, azaz a fájlnevek nem mozognak, és mégis szaggat. Az Xterm-ben ugyanez teljesen simán megy végbe.
Az efekteket legjobb tudásom szerint levettem, aztán persze kérdés, mennyire sikerült 🙂
Köszi a bõ választ, most már kezd tisztulni a kép! Futok még pár kört a Fluxboxxal, és ha összejön, remélem az X is megelégszik majd végre a gépemmel.
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz