- This topic has 27 hozzászólás, 17 résztvevő, and was last updated 12 years, 5 months telt el by
gendelider.
-
SzerzőBejegyzés
-
2010-10-03-18:29 #1889743
Sziasztok!
Nem rég váltottam Linux-ra mert azt olvastam hogy a Linux biztonságos.
Ha jól tudom,a Linux „biztonsága” abból ered hogy csak azok a programok futhatnak Linux-on amiknek futtatási joga van és csak én adhatok futtatási jogot.Kvázi,ha egy víris vagy trójai be is jut,nincs joguk futni.
De ha kapnak futtatási jogot,akkor sincs joguk hozzá férni semmihez root engedély nélkül.Root engedélyt,pedig csakis root jelszóval lehet adni és kapni.A root jelszó pedig le van kódolva,védve a rendszerben.A rendszerhez pedig senkinek és semminek nincs joga hozzáférni még a root felhasználonak sem.Valaki meg erősíteni hogy jól értem-e?
Eddig bárkit kérdeztem mindenki csak azt válaszolta hogy a „vírus és kémprogram egy windows-os dolog,
A Linux más világ”Valaki el tudná mondani konkrétan hogy akkor most miről is van szó?
Most valóban ilyen biztonságos,vagy csak a Windows elsöprő sikere miatt biztonságos?2010-10-03-18:41 #2200699Régóta kezdő felhasználóként azt kell írjam, hogy amit írtál (a vagy előtt) az többé-kevésbé úgy van és azért van úgy, ahogy írtad.
Valamelyik nap úgy fogalmaztam, hogy a linugzra van négy vírus, de eddig még senki nem látta őket.
„Koncepcióvíusok” készültek, bemutatták, hogy adott konfiguráción, adott feltételek mellett fel lehet tenni vírust a linugzra is.Az meg más kérdés, hogy a linugz annyira kaotikus (sokféle disztró, egyéni beállítások, kevés egységesség), hogy kezdő felhasználó legyen a talpán, akinek egyáltalán programot sikerül feltennie rá.
(Ezt nem mint biztonsági szakember írom, hanem mint olyan felhasználó, aki tíz éve használ linugzot.)
2010-10-03-18:56 #2200700szia.
Nos én nem osztom a véleményed,hiszen a Windows is lehet ugyanolyan biztonságos,ha mint mezei felhasználó lépsz be és nincs írási jogod csak a saját könyvtáradra,stb… (pont mint a Linuxon).
És ugyanúgy a Linux is lehet gyenge.. könnyen kitalálható felhasználónevek, jelszavak,nyitott kapuk…stb.2010-10-03-19:06 #2200701„.A rendszerhez pedig senkinek és semminek nincs joga hozzáférni még a root felhasználonak sem.”
Próbál csak ki a
rm -f /
parancsot! 🙂
Majd meglátod mihez van joga a root-nak. 🙂2010-10-03-19:15 #2200702„Windows elsöprő sikere miatt biztonságos?”
Már leírtad,
De nem csak ez játszik, hanem amit kibetu is írt.
Nincs két azonos disztro és meg azonos disztroban is
sokféle beállításokat jogosultságokat kreálhatsz.
Ezért más mind a windows, win alatt korlátozott user a root is.
Nem igen lehet a rendszert illetően eltérni az m$ doktrinától.2010-10-03-19:18 #2200703sk-skuba wrote:a Windows is lehet ugyanolyan biztonságos,a Linux is lehet gyenge
Azért nézd meg, mit írtál le: a Windowsnál csak elérHETő cél a biztonság,
a Linuxnál meg gyengíteni kell, hogy támadhassák.Te írtad!
2010-10-03-19:38 #2200704Az egész ott kezdődik, hogy a hackerek .exe futtatható kis progikat írnak, ami a linux alatt nem futtatható. Nem lenne olyan sok változatba írni, ahány linux-disztro van, mivel nem teszik ki 1 %-át a felhasználóknak, az nem lenne buli a majkroszoftnak, mivel azok az emberek úgy sem vennének windowst. Ha a MBR-be be is íródik egy ilyen utasítás, akkor sem kap vezérlést, mivel nem futtatható.
Tehát, addig nincs gondunk, míg az emberek jelentős része nem tér át linuxra, maradjanak is meg abban a tudatban, hogy a linux szar. 🙂2010-10-03-20:00 #2200705kell valami erre írnom vagy érthető az ha csak ennyit írok
&#@#đ]~⁺!b+…………………….2010-10-03-20:20 #2200706Köszönöm mindenkitöl a választ:)
2010-10-03-23:47 #2200707Igen,ez így van .
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz