Kezdőlap › Fórumok › Nyomtatási problémák › Canon-LBP3010-LBP3018-LBP3050 & CUPS @ Lubuntu 13.04
- This topic has 7 hozzászólás, 2 résztvevő, and was last updated 11 years, 10 months telt el by
darakan.
-
SzerzőBejegyzés
-
2013-08-17-15:26 #1890652
Sziasztok!A problémám a következő. Az asztali gépem nem egy új darab és gondoltam a Linux mintet, ami rajta volt lecserélem valami kevésbé hardverigényesre, így felraktam a Lubuntu 13.04-et. Minden rendben is volt addig, amig a nyomtatóra nem volt szükségem, ami egy Canon 3010. A Canon honlapján található csomagokat felraktam. Fel is ismeri a rendszer a nyomtatót, de amikor nyomtatnia kellene, akkor nem csinál semmit. A CUPS-nél azt írja
2013-08-17-17:39 #2207507Először is nagy hiba volt, mert a hardverigényt nem elsősorban a disztrib „neve”, hanem a rajta futtatott programok, szolgáltatások gépigénye és száma határozza meg. (Persze a „neve” is jelenthet valamit, ha maximalista vagy, de ebbe inkább nem mennék bele.)Az mtp device nem gond, mert nem az, akkor nem az.Az "usblp0: (...) usblp0: removed" nem ismétlődik a logokban?
2013-08-17-18:16 #2207508De ismétlődik. :S De miért távolítja el? D:
2013-08-18-05:36 #2207509Pfff… pl. valami bug, vagy rossz konfig…Mivel nem tudjuk, hogy a másikon mi volt a csomagok verziója, meg a konfig, pár dolgot meg lehet tenni.Először is leállítanám a nyomtatót, eltávolítanám a beragadt munkákat, törölném a nyomtatót és újra hozzáadnám (figyelve, hogy az automatizmus helyett inkább - látva - megfelelő driver stb. legyen beállítva). Nálam már ez segíteni szokott.Ha ez nem megy akkor érdemes a *cups*, *foomatic*, *ppds*, *printer* csomagokból a legfrissebbeket feltenni (esetleg törölni régebbi konfigokat és újra telepíteni). Hátha javítottak valami bugot. Ezután törölni és újra konfigolni a nyomtatót.Ha ez sem segített, akkor meg lehet próbálkozni a következőkkel:[bash]lpadmin -p -o usb-no-reattach-default=true[/bash]vagy[bash]lpadmin -p -R usb-no-reattach-defaultlpadmin -p -o usb-unidir-default=true[/bash]ill. ezek tetszőleges kombinációja: egyik, másik, mindkettő, egyik sem (true-s hozzáadva, -R eltávolítás)* pl. lpstat -p parancs, de pl. localhost:631-en "quene name"-mel szerepelHa még ez sem működik, akkor meg lehet nézni, hogy a másik disztriben alatt milyen csomagok, driverek és beállítások voltak. Nyilván maceráns, de jobbat már nem tudok. És még akkor is lehet egy disztriben olyan bugjavító, vagy a másikon bug-csináló folt, amire nem gondolunk.
2013-08-18-05:45 #2207510Ja, telán az lpadmin beállításokat a csomagok elé hoznám és a csomagok frissítése után is el lehet végezni az első kettőt. Több a siker (és kudarc :D) lehetősége.Ja és minden változtatás/próbálkozás előtt el kell távolítani a beragadt munkákat és érdemes újraindítani a változtatások után a nyomtatót.
2013-08-18-10:30 #2207511Indításkor egy hibajelentés fogadott. usr/bin/c3pldrv csomag: cndrvcups_common_2.20-1 fennforgás: crash. Remélem, emiatt nem kell újraraknom az egész gépet. -.-'
2013-08-18-11:41 #2207512Tegyél fel egy 2.4-est a cndrvcups*-ból… lehet, hogy pont az a baj.
2013-08-18-11:43 #2207513Nagyon nagy köszönet a segítségért. Minden nyomtatással kapcsolatos csomagot töröltem meg az összes config fájlot is. Majd megpróbáltam azzal a scripttel, amivel legelőször és most furcsamód teljesen jó lett. Pedig már eddig is vagy 5-6-szor a fent említett csomagot újraraktam. Viszont volt egy teljesen másik csomag is elbújva. Valószínűleg amiatt nem volt jó. További szép napot kedves Pointux! 🙂
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz