Kezdőlap › Fórumok › Linuxos szoftverek › could not find kernel image: linux HELP!!!!
- This topic has 24 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 19 years, 1 month telt el by
pointux.
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-05-03-17:22 #2105049
Ha prompt van az félsiker! ;D
Grubbal már meg tudod keresni, hogy hol a kernel image.
Leírás a procedúrához:
http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htm
Majd módosítsd a gurb menü bejegyzést! (e betüt nyomsz a soron.)
Bár van rá 18 Ft-om, hogy simán sda1 helyett sdb1 kell. :rolleyes:2007-05-03-17:22 #2105050Ha prompt van az félsiker! ;D
Grubbal már meg tudod keresni, hogy hol a kernel image.
Leírás a procedúrához:
http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htm
Majd módosítsd a gurb menü bejegyzést! (e betüt nyomsz a soron.)
Bár van rá 18 Ft-om, hogy simán sda1 helyett sdb1 kell. :rolleyes:2007-05-03-20:44 #2105051Nem boldogulok vele…Hol keressem, vagy miben találom meg azt ahol módosítani lehet az sda1-t sdb1-re….ha ez a hiba… ;D
2007-05-03-20:44 #2105052Nem boldogulok vele…Hol keressem, vagy miben találom meg azt ahol módosítani lehet az sda1-t sdb1-re….ha ez a hiba… ;D
2007-05-03-20:54 #2105053Grub menüd van? Ott nem entert nyomsz, hanem egy erőteljes e-t.
vagy /boot/grub/menul.lst a pendriveon.Egyébként milyen laptop, milyne kernel? (verzió)
2007-05-03-20:54 #2105054Grub menüd van? Ott nem entert nyomsz, hanem egy erőteljes e-t.
vagy /boot/grub/menul.lst a pendriveon.Egyébként milyen laptop, milyne kernel? (verzió)
2007-05-03-21:12 #2105055Proci egy Dual Core 1,7 Ghz, Amilio. Grub menü nincsen, a boot-n bellül sincs grub.
Kernelt a bootolásnál látnám de addig nem jut el….vagy valhogy ki lehet még deríteni? Bocs de láma vagyok.. ::)2007-05-03-21:12 #2105056Proci egy Dual Core 1,7 Ghz, Amilio. Grub menü nincsen, a boot-n bellül sincs grub.
Kernelt a bootolásnál látnám de addig nem jut el….vagy valhogy ki lehet még deríteni? Bocs de láma vagyok.. ::)2007-05-03-21:40 #2105057tjaczko wrote:Bocs de láma vagyok.. ::)Én meg bölcsész. ;D Mégis el tudok indítani egy linuxot grub prompttól. S miért? Met elolvastam a doksit. :rolleyes: (amit linkeltem, olvastad?)
2007-05-03-21:40 #2105058tjaczko wrote:Bocs de láma vagyok.. ::)Én meg bölcsész. ;D Mégis el tudok indítani egy linuxot grub prompttól. S miért? Met elolvastam a doksit. :rolleyes: (amit linkeltem, olvastad?)
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.